هر زنبور عسل معمولی می‌تواند حدود ۱۳ تا ۴۵ کیلوگرم عسل در سال تولید کند. برای تولید هر نیم کیلوگرم عسل نیز یک کولونی از زنبورها باید شهد مورد نیاز را از حدود ۲ میلیون گل جمع‌آوری کنند و حدود ۸۹ هزار کیلومتر پرواز کنند.

ادامه مطلب

داشتن موهای پر پشت و خوش‌حالت، یکی از دغدغه‌های اصلی بسیاری از افراد به حساب می‌آید و برای این منظور دست به هر کاری می‌زنند تا موهایشان پر پشت‌تر به نظر برسد.

ادامه مطلب

سخنگوی وزارت بهداشت گفت: تجویز داروهای گران قیمت توسط پزشک که خارج از فهرست رسمی دارویی کشور باشد، تخلف است.

ادامه مطلب

از ۶ ماهگی به بعد کودکان کم کم زبان مادری را می آموزند. برخی والدین از سن ۳ یا ۴ ساگی فرزندان خود را در مهدکودک های دو زبانه ثبت نام می کنند تا فرزندان از همان سن کم یک زبان دیگر مثل انگلیسی یا فرانسوی را بیاموزند.

ادامه مطلب

معاون آموزشی وزیر بهداشت،درمان و آموزش پزشکی گفت: در برخی رشته های علوم پزشکی با کمبود نیرو مواجه هستیم، توزیع این نیروها نیز عادلانه نیست به همین علت ظرفیت رشته های علوم پزشکی برای یک دوره پنجساله بازنگری می شود.

ادامه مطلب

در ایران باستان برای دی ماه چهار جشن وجود داشت که شامل روزهای اول، هشتم، پانزدهم و بیست و سوم این ماه بود.

ادامه مطلب

استاد حوزه علمیه قم با تاکید بر اینکه جایگاه زنان در اسلام بسیار رفیع است گفت: نباید منتظر باشیم که ببینیم دنیا در مورد زنان چه می‌پسندد.

ادامه مطلب

سید حسن قاضی زاده هاشمی، وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که با دعوت وزیر بهداشت و رفاه اجتماعی چین به این کشور سفر کرده است امروز (دوشنبه) از 'بیمارستان کالج پزشکی پکن' بازدید کرد.

ادامه مطلب

دانشمندان موفق به ایجاد شیوه ای موثر برای درمان عفونت های کُشنده مجاری تنفسی از طریق نانوذرات شدند.

ادامه مطلب

طبق نتایج یک مطالعه جدید، مصرف مکمل های ویتامین ممکن است موجب سوزش معده در برخی افراد شود.

ادامه مطلب

محققان دریافتند بین رژیم غذایی سالم و سلامت روان در کودکان ارتباط وجود دارد.

ادامه مطلب

همه ما می‌خواهیم بدون آرایش، پوستی شاداب و با طراوت داشته باشیم. اما چگونه می‌توانیم بدون انباشتن لایه ضخیمی از کرم پودر روی پوست صورت خود برای پنهان نمودن لکه‌ها و عیب و نقص‌های آن، به این میل و خواسته خود دست یابیم؟

ادامه مطلب

داروهای ضد التهابی غیراستروئیدی مانند ایبوپروفن یا ناپروکسن به طور گسترده ای برای درمان انواع دردها استفاده می شوند اما مطالعات اخیر نشان می دهند که مصرف مرتب آنها، می تواند عوارض جدی خطرناکی از قبیل آسیب به کلیه ها، پوکی استخوان، کاهش شنوایی و مشکلات قلبی عروقی به همراه داشته باشد.

ادامه مطلب

بدن هرکدام از ما دارای ویژگی‌های خاص فیزیکی است، بعضی از این‌ ویژگی‌ها مثبت هستند و برخی دیگر منفی، در این مطلب قصد داریم نگاهی به ترفند‌های عکاسی داشته باشیم که نکات منفی بدن را در حین عکاسی پنهان می‌کنند.

ادامه مطلب

گاهی یک فعل از آن جهت که یادآور خداست ذکر نامیده می‌شود گر چه آن فعل با دست یا پا یا سایر اعضا انجام شده باشد؛ چراکه ذکر به معنای یاد خداست و اختصاص به قلب ندارد.

ادامه مطلب
چند رسانه‌ای