دیابت نوع 1 نوعی بیماری خود ایمنی است که مانع تولید انسولین توسط پانکراس می شود.

ادامه مطلب

سفره های یکبار مصرف این روزها بین خانواده های ایرانی حسابی پرمصرف هستند, این سفره ها چه مضراتی برای سلامتی دارند؟

ادامه مطلب

شپش سر اغلب بین کودکان ۶ تا ۱۱ سال پدیدار می‌شود، اما بدین معنا نیست که بزرگتر‌ها آن را نمی‌گیرند. اما بسیار مهم است که بدانید چطور سر خود یا فرزندتان را برای وجود شپش چک کنید.

ادامه مطلب

دانشمندان یک محصول جدید اختراع کردند که موجب رشد دوباره مینای دندان می‌شود و شیوه جدیدی در درمان حفره‌های دندانی محسوب می‌شود.

ادامه مطلب

اگر می‌خواهید از دمای آب مطمئن شوید، این کار را با پشت دست خود انجام دهید؛ چرا که کف دست با توجه به زبری‌ای که دارد به شیوه مطلوب دمای آب را نشان نمی‌دهد. از یاد نبرید که پوست نوزاد بسیار لطیف است، از این رو به هیچ عنوان آن‌ها را درون آب حتی کمی داغ نیز قرار ندهید.

ادامه مطلب

در یک سرویس بهداشتی عمومی ایستاده‌اید و دستان‌تان هم به خوبی شسته‌اید، حالا برای خشک کردن دست‌ها، دستمال کاغذی را انتخاب می‌کنید یا دستگاه دست خشک کن ؟ شما هم همانند بسیاری از مردم احتمالا تصور می‌کنید که دستگاه دست خشک کن بهداشتی‌تر است، اما آیا این تصور صحیح است؟

ادامه مطلب

شامپو، جزء آن دسته از کالاهای حساسی بشمار می رود که باید با مشورت پزشک تهیه شود و انتخاب یک شامپوی خوب علاوه بر قیمت آن به نوع مو‌های شما نیز بستگی دارد.

ادامه مطلب

احتمالا برای شما هم این اتفاق افتاده است که بعد از بیدار شدن از خواب، احساس طعم و بوی ناخوشایندی در دهان داشته‌اید.

ادامه مطلب

دانشمندان با ایده گرفتن از شیوه تزریق انسولین و کنترل قند خون بیماران، نوعی داروی مشابه برای کمک به افراد میگرنی تولید کرده اند.

ادامه مطلب

طبق اعلام انجمن قلب آمریکا، دندان ها نشانه خوب سلامت قلب هستند.

ادامه مطلب

خمیر دندان های تخصصی موجود در بازار، تنوع بسیاری داشته که باید برای انتخاب نوع مناسب آن نکاتی را مد نظر قرار داد.

ادامه مطلب

وزیر بهداشت و درمان معتقد است طبق ارزیابی های انجام شده، ۸۵ درصد بوفه های مدارس در وضعیت «سلامت» قرار دارد.

ادامه مطلب

نخ دندان برای دندان‌های حساس خوب است یا بد؟

ادامه مطلب

در دین مقدس اسلام در مورد پاکیزگی و بهداشت مساجد بسیار سفارش شده است، چنانچه آیات شریفه قرآن کریم و احادیث و نیز روایات با تاکید بر این موضوع یاد کرده و مسلمانان را به مراعات پاکیزگی و بهداشت در مساجد تشویق می کند.

ادامه مطلب

حساسیت دندانی و درد دندان‌ها از رژیم غذایی، سبک زندگی یا حتی نحوه اشتباه مسواک زدن ناشی می‌شود اما چگونه می‌توان این مشکل را حل کرد؟

ادامه مطلب