دمنوش افسنتین کم خونی را رفع و خون را تصفیه می‌کند و برای افرادی که غلبه سودا دارند، مناسب است.

ادامه مطلب

برگ بو یک گیاه معجزه آسا برای درمان بیماری هاست. برگ بود در از بین بردن دیابت، فشار خون بالا، چربی بالا و درمان بی خوابی معجزه می کند. این خواص آن هم در ادویه ای که به فراموشی سپرده ایم.

ادامه مطلب

یک کارشناس طب سنتی گفت: اگر سوزش معده و ترش کردن ناشی از فزونی اخلاط مضر بر سر دهانه معده است افراد می‌توانند از مربای سیب و "به" استفاده کنند زیرا سیب و "به" برای پاکسازی اخلاط مضر معده مفید است.

ادامه مطلب

دستیار تخصصی طب سنتی ایران گفت: مصرف آب در حالت ناشتا به اعضاء رئیسه مانند قلب و عمق بدن نفوذ پیدا کرده و به آن آسیب وارد می‌کند همچنین مصرف آب بعد از حمام، ورزش و جماع موجب کاهش حرارت غریزی و ضعف قوا می‌شود.

ادامه مطلب

مصرف شیر همراه با برنج به صورت فرنی یا شیر برنج برای طول عمر و زیبایی پوست مفید است و مصرف شیر هنگام صبح و ناشتا و بدون مصلح موجب بسته شدن در معده می‌شود و در نتیجه لرز، غش ایجاد می‌شود و درمان آن می‌تواند استفراغ کردن باشد.

ادامه مطلب

حتما شما نیز اسم بادکش درمانی را بارها و بارها شنیده اید. زمانی که به دنبال روش های درمانی جایگزین برای بیماری خود می گردید می توانید از این روش بهره مند شوید. حالا سوال اینجاست که بادکش درمانی چیست و آیا می تواند برای شما مناسب باشد؟ بیشتر افراد درک درست و کاملی از این روش خاص ندارند به همین خاطر برای تصمیم گیری دچار مشکل می شوند و نمی توانند به خوبی تصمیم بگیرند.

ادامه مطلب

کسانی که مبتلا به این مشکل معده هستند، باید در مصرف نعناع و عرق نعناع احتیاط کنند.

ادامه مطلب

واریس پا غالبا در افرادی که ساعات طولانی مدت سرپا هستند و فعالیت روزانه آن ها به صورت سرپایی است پدید می آید. این عارضه با برخی روش های درمانی خانگی قابل درمان خواهد بود. غذاهای حاوی فیبر و پتاسیم در این زمینه بسیار مفید خواهند بود. درادامه به توصیه های طب سنتی در این رابطه دقت کنید.

ادامه مطلب

آویشن یک گیاه معطر است که هم به عوان طعم دهنده و چاشنی برای استفاده در غذاها مورد استفاده قرار می گیرد و هم به عنوان یک گیاه دارویی که برای درمان دردهای دندان موثر است، مصرف می شود.

ادامه مطلب

یک محقق و پژوهشگر طب سنتی گفت: خورشت قورمه‌سبزی به علت داشتن آهن و فولات برای افراد کم‌خون بسیار مناسب است.

ادامه مطلب

یکی از راه های سم زدایی بدن این است که از نوشیدنی های سم زدا استفده کنید. برای آنکه بتوانید به راحتی بدن خود را سم زدایی کنید بهتر است که از نوشیدنی های سم زدا استفاده کنید. در این مقاله همراه ما باشید تا به شما نوشیدنی های سم زدا را آموزش دهیم.

ادامه مطلب

یک متخصص طب سنتی با بیان اینکه جوش میکروبی در پوست است که نیاز به هوا ندارد، در خصوص روش‌های آسان درمان جای جوش در صورت توضیحاتی داد.

ادامه مطلب

با این سه روش پیشنهادی می توانید موهای تان را با گیاه رزمای تقویت کنید.

ادامه مطلب

از نگاه طب ایرانی، بیماری "مننژیت" یا سرسام به هفت‌گونه تقسیم می‌شود؛ درمان‌های ارائه‌شده ذیل هریک از انواع این بیماری در طب ایرانی کاملاً در دسترس بوده و برای بیمار به‌راحتی قابل تحمل است.

ادامه مطلب

تخم شربتی گیاهی یک‌ساله است که شباهت زیادی به ریحان دارد اما با دانه‌های ریزتر هستند. این گیاه خودرو در اوایل بهار در کوهستان‌ها و مراتع بیابانی می‌روید و گل‌های به رنگ قرمز، گل‌بهی و صورتی دارد.

ادامه مطلب