دارویی ضد درد که با نام‌های ترامادول، تدامول، بایومادول و... چند سالی است در فهرست داروهای ایران قرار گرفته.

ادامه مطلب

به گفته دکتر خانوی، سرپرست اداره کل فرآورده های سنتی، طبیعی و مکمل سازمان غذا و دارو، برآوردهای سازمان غذا و دارو نشان می دهد حداقل بین 10 تا 12 درصد از آمار فروش محصولات مکمل تغذیه ای و ورزشی وارداتی در سال احتمالاً قاچاق خواهد بود. به عبارتی مصرف مکمل تولیدی و وارداتی بین 13000 تا 15000 میلیارد ریال است که حدود 9000 میلیارد آن فراورده های وارداتی است و حدود 1800 میلیارد ریال حدود عدد احتمالی قاچاق مکمل های تغذیه ای در کشور است.

ادامه مطلب

برخی افراد برای رسیدن به کاهش وزن سریع، به‌سراغ قرص متفورمین برای لاغری می‌روند. متفورمین، یکی از قرص‌هایی است که برای کنترل میزان قند خونِ افراد مبتلا به دیابت نوع دو، در کنار تغذیه صحیح، تجویز می‌شود. بنابراین این قرص، در اصل، ابزاری برای کنترل میزان قند خون است. از طرف دیگر ورزش هم همین کارکرد را داشته و باعث تنظیم سطح گلوکز خون می‌شود.

ادامه مطلب

داروهایی که به طور متداول مصرف می کنید نقش مهمی در ابتلا به اضافه وزن و چاقی دارند.

ادامه مطلب

اعضای انجمن داروسازان ایران در اعتراض به تاخیر طولانی مدت مطالبات خود از بیمه ها و همچنین ابطال تعرفه خدمات دارویی، در محل سازمان نظام پزشکی گردهم آمدند.

ادامه مطلب

خانم های باردار در طول دوران بارداری خود می بایست نسبت به مصرف هر گونه دارویی بسیار دقت کنند چرا که برخی از داروها تاثیرات جبران ناپذیری در بر خواهد داشت. داروهای ضد افسردگی از دسته داروهایی است که اگر توسط خانم های باردار مصرف شود به شدت خطرناک خواهد بود. این داروها مغز جنین را دچار صدمات بسیار خطرناکی می کند رشد مغز را به خطر می اندازد

ادامه مطلب

مصرف برخی از آنتی بیوتیک‌ها در دوران بارداری منجر به افزایش خطر سقط جنین می‌شود.

ادامه مطلب

پژوهشگران اعتقاددارند ساعت ارائه دارو به بدن و تنظیم این موضوع با ساعت بیولوژیکی بدن بیمار می‌تواند تأثیرات اثربخش دارو را افزایش دهد. اگرچه هنوز این مسئله به‌طور کامل ثابت نشده اما شواهد و مستندات زیادی برای قبول این فرضیه وجود دارد.

ادامه مطلب

با استفاده از داروی کتامین که در قالب اسپری بینی عرضه می‌شود می‌توان افسردگی شدید و افکار خودکشی را به سرعت کنترل کرد.

ادامه مطلب

اصغری گفت: مسئول فنی در برابر خدمات داروخانه‌ها پاسخگوست، دخالت هر فرد فاقد صلاحیت حرفه ای در این حوزه غیر مجاز است.

ادامه مطلب

نتایج یک آزمایش در اسکاتلند نشان می‌دهد مصرف مسکن‌های رایج در دوران بارداری بر قدرت باروری نسل‌های بعد تاثیر می‌گذارد.

ادامه مطلب

مطالعات پژوهشگران روی انواع مختلف دارو با ترکیبات فعال متفاوت که ۲۸ تا ۴۰ سال از تاریخ انقضای آن‌ها می‌گذشت نشان داد بسیاری از ترکیبات فعال موجود در آن‌ها دست‌کم تا ۹۰ درصد خواص خود را حفظ می‌کنند.

ادامه مطلب

بیماری صرع، یکی از بیماری‌های قدیمی شناخته شده بشر است

ادامه مطلب

سخنگوی وزارت بهداشت تاکید کرد که به جز تغییرات دوره‌ای هر سال، در سال جاری تغییری در قیمت داروها نخواهیم داشت.

ادامه مطلب

کارشناسان در جدیدترین پژوهش‌های خود در حال تهیه واکسنی برای درمان مبتلایان به یکی از خطرناک‌ترین خوراکی‌ها که سبب آلرژی غذایی می‌شود، هستند.

ادامه مطلب