یک عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی گفت: گمان بد و اعمال نادرست موجب می‌شود که انسان‌ها به خود اجازه تجسس در زندگی یکدیگر را بدهند.

ادامه مطلب

بیمار به جهت صبر بر درد و توکل برخداوند، گناهانش آمرزیده می شود؛ وگرنه خود بیماری فی نفسه اجر و پاداشی در پی ندارد.

ادامه مطلب

عضو فرهنگستان علوم پزشکی توجه به سبک زندگی حضرت زهرا(س) را موجب استحکام خانواده، جامعه و رشد معنوی آن دانست و گفت: مادران باید از شیوه تربیتی حضرت زهرا(س) برای تربیت فرزندان الگوبرداری کنند.

ادامه مطلب

عضو هیئت علمی دانشگاه علوم‌ پزشکی قم با اشاره به اثرات معنوی و فیزیکی نماز گفت: در واقع وقتی فردی سر به سجده می‌گذارد، سیستم گردش خون و حوزه مغناطیسی بدنش بهتر عمل کرده و بارهای الکتریکی منفی و عوامل بروز سرطان از او تخلیه می‌شوند.

ادامه مطلب

رفتارهای شکایت آمیز به زندگی لطمه می زند و آفت و آسیب زیادی دارد. کسانی که خیلی نق می زنند خودشان انسان آرامی نیستند زیرا این نق زدن روح و روان خود فرد را هم آزرده می کند

ادامه مطلب

نحوه تغذیه، عادت به درست غذا خوردن و رعایت اصول درست خوردن و آشامیدن یکی از راه‌های حفظ سلامتی است. اصولی که در اسلام به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

ادامه مطلب

خداوند فرموده وقتی انسانی را می‌آفریند، روزی‌‌اش هم با اوست. مبانی دینی ما این را می‌گوید. ما باید خوشبینانه به قضیه نگاه کنیم. اصلاً خود زاد و ولد و افزایش جمعیت،‌ مسائل روزی را هماهنگ می‌کند.

ادامه مطلب

پزشکان باید کرامت انسانی بیماران خود را مورد توجه قرار داده و با توجه برخورد کنند.

ادامه مطلب

یک پژوهشگر مرکز‌ تحقیقات اخلاق پزشکی دانشگاه‌علوم‌ پزشکی‌ شهید‌ بهشتی با اشاره به تأثیر معنویت در افزایش آستانه درد بیماران تصریح کرد: یک پزشک نمی‌تواند نسبت به باورها و اعتقادات بیمار بی‌تفاوت باشد.

ادامه مطلب

ارتباط مستقیم و متقابل جسم و روح مبحثی است که در احادیث زیادی به آن اشاره شده است؛ علم پزشکی امروز نیز این ارتباط با قویاً پذیرفته از جمله در خصوص تأثیر پرخوری و سخت شدن قلب.

ادامه مطلب

بعضی از خویشاوندان نسبی نمی توانند با هم ازدواج کنند. یعنی ازدواج با پدر و مادر و خواهر و برادر و عمه و عمو و خاله و دایی ممنوع است.

ادامه مطلب

امام صادق علیه السلام فرمود: "کسى که سه روز از ماه شعبان را روزه بگیرد، با خداوند در عرش و بهشت او دیدار مى کند.

ادامه مطلب

چهره ماندگار پزشکی ایران می‌گوید تأثیر معنویت بر روان منجر تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌هایی مانند سرطان ‌می‌شود.

ادامه مطلب

خواب در اسلام حرکت روح به سوی عالم ارواح شمرده شده است. روح انسان در عالم خواب، قالب مثالی (برزخی) به خود می‌گیرد و به پرواز در می‌آید و به جاهایی می‌رود و عوالمی را سیر می‌کند که در بیداری میسر نیست.

ادامه مطلب

دانشمندان دانشگاه آرهاوس با استفاده از سیستم اسکن مغزی به مطالعه بر روی مغز انسان در هنگام دعا و صحبت با خداوند پرداخته‌اند.

ادامه مطلب