کد خبر: 21955
ف
۱۰ عملی که به مغز ما صدمه می‌زند!
نخوردن صبحانه کسانی که صبحانه نمی خورند رفتن به یک سطح قند خون پایین تر است. این امر باعث تامین نامناسب مواد غذائی برای مغز و در نتیجه افت فعالیت مغزی

به گزارش بهداشت نیوز،این 10 عمل به مغز و فعالیت های مغزی آسیب جدی وارد می کند پس مراقب باشید

۱٫  نخوردن صبحانه

کسانی که صبحانه نمی‌خورند قند خونشان به سطح پائینتری افت می‌کند. این امر باعث تامین نامناسب مواد غذائی برای مغز و در نتیجه افت فعالیت مغزی می‌شود.

۲٫ پرخوری

۲٫ پرخوری این امر باعث تصلب شریان مغز شده و منجر به کاهش قدرت ذهنی . این امر باعث تصلب شرائین (سختی دیواره رگهای) مغز شده و منجر به کاهش قدرت ذهنی می‌شود.

۳٫  سیگار کشیدن

۳- دخانیات این امر باعث کوچک شدن چند برابری مغز و منجر به آلزایمر میشود .این امر باعث کوچک شدن چند برابری مغز و منجر به آلزایمر می‌شود.

۴٫  مصرف زیاد شکر

۴٫ استفاده زیاد قند و شکر بیش از حد قند را جذب پروتئین و مواد غذائی منجر به سوء تغذیه و منجر به اختلال در رشد مغزی .استفاده زیاد قند و شکر جذب پروتئین و مواد غذائی را متوقف می‌کند  و منجر به سوء تغذیه و احتمالا اختلال در رشد مغزی خواهد شد.

۵٫  آلودگی هوا

۵٫ آلودگی هوا مغز بزرگترین مصرف کننده اکسیژن در بدن ما است. دمیدن هوای آلوده باعث کاهش اکسیژن به مغز، در مورد آوردن کاهش کارآیی مغز .مغز بزرگترین مصرف کننده اکسیژن در بدن ماست. دمیدن هوای آلوده باعث کاهش اکسیژن تامینی مغز شده و منجر به کاهش کارآیی مغز می‌شود.

۶٫ محرومیت از خواب

۶٫ کمبود خواب خواب به مغزمان اجازه استراحت .. محرومیت طولانی مدت از خواب را به مرگ سلولهای مغزی را تسریع بخشد ..خواب به مغزمان اجازه استراحت می‌دهد. دوره طولانی کاهش خواب منجر به شتاب گیری مرگ سلولهای مغزی خواهد شد.

۷٫  پوشاندن سر به هنگام خواب

خوابیدن با سر پوشیده باعث افزایش تجمع دی اکسید کربن و کاهش تجمع اکسیژن شده که ممکن است به اثرات مغز آسیب رساندن به منجر. خوابیدن با سر پوشیده باعث افزایش تجمع دی اکسید کربن و کاهش تجمع اکسیژن شده و منجر به تأثیرات مخرب مغزی خواهد شد.

۸٫  کار کشیدن از مغزتان در هنگام بیماری

۸٫کار کشیدن از مغزتان در هنگام بیماری کار سخت یا مطالعه در زمان بیماری ممکن است منجر به کاهش کارآئی مغز و در نتیجه صدمه مغزی شود .کار سخت یا مطالعه در زمان بیماری ممکن است منجر به کاهش کارآئی مغز و در نتیجه صدمه مغزی شود

۹٫  کاهش افکار مثبت

۹٫کاهش افکار مثبت فکر کردن بهترین راه برای تمرین دادن به مغزمان در افکار مثبت مغزی ممکن است باعث کوچک شدن مغز است .فکر کردن بهترین راه برای تمرین دادن به مغزمان است. کاهش افکار مثبت مغزی ممکن است باعث کوچک شدن مغز شود.

۱۰٫  صحبت کردن به ندرت

۱۰٫ کم حرفی مکالمات انتزاعی بهره وری از مغز ترویج . مکالمات انتزاعی منجر به رشد کارآئی مغز خواهد شد.

 

منبع: سلامتی

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.