کد خبر: 22021
ف
۵ اتفاق باور نکردنی و غیر منتظره که ممکن است هر لحظه زندگی شما را خاتمه بخشند
شاید باور نکنید اما هر لحظه امکان دارد که در نتیجه ی یک اتفاق ساده ولی غیر مترقبه جان خود را از دست بدهید، برای مثال برخورد با اتوبوس، برخورد صاعقه یا برخورد وسیله ای که از یک هواپیما یا بالن به بیرون پرتاب می شود، حتی ممکن است غذا یا شیئی در گلوی شما گیر کند، یا دچار حمله ی قلبی شوید یا توسط خرس مورد حمله قرار بگیرید اما بدون شک دردناک ترین و کشنده ترین آن ها حادثه ای به نام «beart attack» (حمله ی همزمان خرس و حمله ی قلبی) خواهد بود!

به گزارش «بهداشت نیوز»

در کمال ناباوری باید بگوییم هر چقدر هم که آمادگی مواجهه با شرایط سخت و مرگبار را داشته باشید باز ممکن است قربانی اتفاقات ساده ای شوید که مرگ شما را در پی خواهند داشت. در ادامه ی این مطلب قصد داریم شما را با تعدادی از روش های ساده و غیرقابل باوری که ممکن است جان شما را بگیرد اشاره کنیم که از شنیدن آن ها شگفت زده خواهید شد.

۵- حتی یک ضربه ی کوچک به سینه ی شما ممکن است باعث از کار افتادن قلبتان شود

maxresdefault-w700

هیچ مدرک علمی وجود ندارد که یک استاد هنرهای رزمی می تواند با یک ضربه ی ساده به سینه قلب شما را از تپیدن باز دارد. اگر چه به تصویر کشیدن چنین اتفاقی در فیلم ها غیرعلمی به نظر می رسد اما متاسفانه امکان آن وجود دارد و هر زمان که چیزی به سینه ی شما برخورد می کند باید مراقب باشید. بله کاملاً درست است و ضربه ی یک انسان معمولی به سینه هم می تواند مرگ شما را در پی داشته باشد. پس کسانی که در ورزش های رزمی و حتی بیسبال و هاکی فعالیت دارند باید بدانند که خطر مرگ در هر لحظه جان آن ها را تهدید می کند.

این شیوه ی مرگ «اختلال در قلب» (commotio cordis) نام دارد و اگر در یک لحظه ی خاص در تپش قلب ضربه ای به سینه وارد شود توقف قلب و مرگ را در پی خواهد داشت. این سیکل زمانی ۱۰ تا ۲۰ میلی ثانیه است یعنی ۲۰ برابر کوتاه تر از یک چشم به هم زدن. به عبارت دیگر اگر ضربه ی وارده به سینه در این چرخه ی قلبی رخ دهد مرگ شخص را در پی خواهد داشت. هر ضربه ی بسیار ساده و ناچیزی در این چرخه مرگبار خواهد بود. مرگ در اثر اختلال قلبی به طور ویژه در ورزشکاران مرد زیر ۲۰ سال دیده شده و معمولاً در حین مسابقات ورزشی رخ می دهد.

ct-chest-protector-commotio-cordis-graphic-w700

اگر چه بین سال های ۱۹۹۶ تا ۲۰۱۰، این اتفاق در ۲۲۴ مورد رخ داده و هر ساله ۱۰ تا ۲۰ مورد جدید اتفاق می افتد اما محققان بر این باورند که تعداد بیشماری از این اتفاقات اصلاً گزارش نشده و ثبت نمی گردند. تنها راه زنده ماندن افراد بعد از این اختلال این است که به قلب آن ها شک وارد کنید تا قلب بار دیگر به کار بیفتد. برای هر دقیقه تاخیر در وارد کردن شک به فرد امکان زنده ماندن او ۱۰ درصد کاهش خواهد یافت. بنابراین مواظب این حوادث باشید و با فنون شوک وارد کردن به قلب آشنا شوید.

۴- هر لباسی که به تن دارید می تواند باعث مرگ شما شود

dsds-w700

سندروم ایسادورا دانکن (Isadora Duncan Syndrome) حالتی است که در آن در کمال تعجب مرگ شما توسط لباس های تنتان رقم خواهد خورد. این سندروم بعد از مرگ یک رقصنده ی مشهور به نام ایسادورا دانکن در سال ۱۹۲۷ به دلیل گیر کردن شالش در چرخ عقب خودرو یکی از طرفدارانش به نام وی نامگذاری شد. اما او تنها کسی نبود که توسط لباس هایش به قتل می رسید. شاید شال شما در چرخ اتومبیل طرفدارانتان گیر نکند اما بدون شک امکان دارد که در چرخ اتومبیل خودتان یا قطار مترو گیر کند. گیر کردن لباس ها در ایستگاه های مترو چنان تلفاتی دارد که دیگر نمی توان این روش مرگ را نادر و عجیب خواند.

Isadora-Duncan-by-Hulton-Archive-Getty-w700

ممکن است کیف دستی یک زن در درب قطار گیر کند یا قسمت بلند تی شرت یک مرد در بالابر گیر کرده و فرد را به کام مرگ بکشد. این موضوع در کشور هند بسیار مشکل ساز شده است زیرا زنان این کشور لباس های بسیار بلندی می پوشند که برای ماشین آلات متحرک مانند آهنربا عمل می کنند. این اتفاق در مکان های شلوغ در مورد گیر کردن در چرخ موتورسیکلت ها یا گیر افتادن در اجزای چرخان تجهیزات کشاورزی صدق می کند. بین سال های ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۶ بیش از ۱۲ مورد از این اتفاقات در کشور هند گزارش شده که ۳ مورد در محل حادثه به مرگ قربانی منجر شده است.

article-0-1B171D7300000578-618_634x492-w700

اتفاقات مشابهی برای مردان و زنان در کشور پاکستان رخ می دهد که در آن دستارها و سربندهای زنان و مردان پاکستانی در چرخ موتورها و اجزای چرخان تجهیزات مکانیکی گیر افتاده و مرگ یا مجروح شدن قربانی را در پی دارند. تنها در شهر کراچی روزانه دستکم یک مورد از این اتفاقات رخ می دهد که بدین معناست که هر جای دنیا که باشید ممکن است وسیله ای در انتظار بلعیدن سربند، لباس بلند یا شال شما باشد.

۳- صاعقه های خطرناک و مرگباری می تواند در آسمان صاف و آبی رخ دهد

flat,1000x1000,075,f-w700

بر اساس گزارش بخش صاعقه شناسی سرویس آب و هواشناسی ملی ایالات متحده آمریکا ۵ روش مختلف وجود دارد که بر اساس آن ها یک صاعقه می تواند مرگ شما را در پی داشته باشد. اما باید بدانید که صاعقه در آسمان صاف و آبی نیز می تواند رخ دهد و جان شما را به راحتی بگیرد. جالب این که قدرت صاعقه هایی که در هوای صاف رخ می دهند بسیار بیشتر از قدرت صاعقه در هوای بارانی و ابری است.

برای مثال یک توریست که در ساحل دیتونا بیچ در حال موج سواری بود در اثر برخورد صاعقه به سینه در یک روز آفتابی جان خود را از دست داد. به همین ترتیب مردی دیگر در ساحل نیوجرسی در حالی که در روزی آفتابی همراه با یکی از دوستانش در ساحل بازی می کرد مورد اصابت صاعقه قرار گرفت و جان سپرد. این دو مورد تنها نمونه های کمی از چنین مرگ هایی هستند پس همیشه منتظر وقوع صاعقه باشید!

۲- ممکن است در روی زمین هم غرق شوید بدون این که آب در نزدیکی شما وجود داشته باشد

Drowning_Man_by_HELLOslut-w700

در سال ۲۰۰۸ مرگ دلخراش جانی جکسون شرایطی خاص و وحشتناک به نام «غرق شدن تاخیری» (delayed drowning) را برای همه روشن کرد. این پسربچه ی ۱۰ ساله غرق شد اما غرق شدن او در خواب رخ داد. وی که در تخت خوابش قرار داشت و هیچ تماسی با آب نداشت در اثر غرق شدن جان خود را از دست داد.

در خشکی به دو صورت امکان دارد غرق شوید: یکی غرق شدن تاخیری و دیگری غرق شدن خشک. غرق شدن خشک معمولاً بلافاصله بعد از خارج شدن از آب اتفاق می افتد بدین صورت که اگر آب وارد بینی یا دهان شده باشد بدن به صورت اتوماتیک عکس العمل نشان داده و باعث بسته ماندن ورودی حلق شده و در نتیجه آب خارج نشده و خفگی فرد را در پی خواهد داشت. متاسفانه این مکانیزم خیلی دقیق کار کرده و مانع از ورود هوا به حلق و خارج شدن آب از دهان و بینی می شود.

615416_v2-w700

غرق شدن خشک زمانی اتفاق می افتد که حلقوم وظیفه ی خود را به درستی در زمانی نامناسب انجام می دهد تا بدین منظور مانع از ورود آب به ریه ها شود اما این موضوع در واقع مانع از رسیدن هوا به ریه شده و خفگی را در پی خواهد داشت.  ممکن است شاهد چنین مرگی بعد از خارج شدن فردی از استخر به خاطر وظیفه شناسی حلقوم بوده باشید.

غرق شدن تاخیری یا خفگی تاخیری ممکن است ۲۴ ساعت بعد از خارج شدن از آب نیز اتفاق بیافتد. حتی اگر ذره ای آب وارد ریه ها شود این موضوع می تواند به تورم و شکل گرفتن بیش از حد مایع در ریه منجر گردد که بعد از مدتی در انتقال اکسیژن اختلال ایجاد کرده و سرعت قلب را کاهش می دهد و در نهایت با تهوع شبانه و خفگی همراه شود یا سکته ی قلبی را در پی داشته باشد. البته وارد شدن آب به ریه تنها در مواردی اتفاق می افتد که به صورت ناگهانی به درون آب می پرید برای مثال شیرجه ی ناگهانی از تخته ی شیرجه به درون آب.

x_tdy_needtoknow_drowning_150617.today-inline-vid-featured-desktop-w700

غرق شدن در خشکی معمولاً کودکان را قربانی خود می کند و در صورتی که سریعاً به بیمارستان مراجعه کنید می توانید جان فرد را نجات دهید. این نوع از غرق شدن تنها یک تا دو درصد از غرق شدگی های سالانه را به خود اختصاص می دهد.

۱- ممکن است توسط یک «چاله درختی» به صورت کامل بلعیده شوید

615472_v3-w700

همه از خطرات ورزش هیجان انگیز اسکی خبر دارند و خطر هر لحظه زندگی اسکی بازان را تهدید می کند. اما در حالی که مواظب خطر سقوط بهمن و حمله ی حیوانات یا برخورد با صخره ها هستید خطر بزرگ تری در جایی که فکرش را هم نمی کنید در انتظار شماست: درختان! یا بهتر بگوییم چاله های درختی!

وقتی که برف می بارد شاخه های پایین درخت مانند یک چتر عمل کرده و باعث می شوند که در پایه ی درخت یک حفره ی بسیار نرم مملو از برف و هوا شکل بگیرد. ممکن است فکر کنید که ترکیب شل برف و هوا که چیز خطرناکی نیست اما این همان چیزی است که خطر می خواهد شما فکر کنید. با بالاتر رفتن سطح برف در اطراف درخت این حفره ها عمیق تر شده و به هیچ وجه از دور قابل تشخیص نخواهند بود. این حفره ها معمولاً بسیار عمیق بوده و قربانیان در اکثر مواقع با سر وارد این گودال های کشنده می شوند و این بدین معنی خواهد بود که در چنین شرایطی آن ها نمی توانند کاری برای تغییر مسیر یا خارج شدن از چاله انجام دهند.

Screen-Shot-2014-11-28-at-09.33.36-w700

در کمال ناباوری حدود ۲۰ درصد از مرگ و میرهای ورزش های اسکی و اسنوبورد در نتیجه ی همین چاله های درختی و خفه شدن در برف موجود در این چاله ها رخ می دهد. با افتادن در چنین چاله هایی امکان مرگ شما بسیار زیاد خواهد بود اما می توانید با حرکت به سمت جلو و عقب فضایی برای نفس کشیدن درست کرده و با گرفتن شاخه های بالای سرتان از حفره خارج شوید. اما این کار در حالی که شما با کله در حفره افتاده و در حال تقلا هستید و برف نرم راه تنفس شما را گرفته و ریه های شما در حال یخ زدن هستتند بسیار سخت خواهد بود. پس شاید بهترین توصیه این باشد که در چنین مواردی زیاد به خودتان زحمت ندهید و آرام بگیرید تا خفه شوید! چه مرگ دراماتیکی! با چوب های اسکی و کفش هایی که بیرون از برف مانده اند! تیم نجات هم ممکن است کمی بخندند!

 

منبع: روزیاتو


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
پر بازدیدترین
 • این افراد زنجبیل مصرف نکنند
 • عکسی تکان‌دهنده از یک چادر امدا‌دی در کر‌ما‌نشا‌ه
 • تنها بنای تخریب نشده در روستای سراب ذهاب! + عکس
 • ۱۴ نکته در مورد پیری که هیچ کس به شما نمی گوید!
 • این بیماری درمان ندارد
 • ۶ رقیق کننده طبیعی خون را بشناسید
 • حرکات فوق العاده برای رهایی از کمردرد
 • حضور رهبر انقلاب در چادر زلزله زدگان + عکس
 • بوتاکس با سیر
 • این کار را هرشب انجام دهید
 • قبل از اینکه میوه را گاز بزنید این موارد را بدانید
 • ۸ ماده غذایی که پس از گذشت تاریخ مصرفشان، نباید مصرف شوند
 • بهترین زمان برای ورزش کردن چه وقت از شبانه روز است؟
 • محبوب ترین کشور جهان در سال 2017 + عکس
 • چگونه فشارخون را ثابت نگه داریم؟
 • بهترین تمرینات برای شکم صاف و لاغری سریع
 • استفاده بهینه از پژوی له شده در مناطق زلزله زده! + عکس
 • کودک زلزله زده در آغوش رهبر انقلاب + عکس
 • تابستان باورنکردنی قطب جنوب + عکس
 • با این نوشیدنی‌های ساده معده و کبد خود را پاکسازی کنید
 • واکنش مردم زلزله زده به بازدید سرزده رهبر انقلاب! + عکس
 • راهکارهای مقابله با استرس شغلی
 • تقدیر کُردها از علی دایی و جواد خیابانی + عکس
 • بازدید سرزده رهبر انقلاب از مناطق زلزله زده کرمانشاه + عکس
 • کارخانه روغن‌کشی شاه‌عباس در اصفهان + عکس
 • کمک میلیونی بازیگر زن کره ای به زلزله زدگان کرمانشاه! + عکس
 • خواننده معروف در کرمانشاه بستری شد! + عکس
 • حمام نفت ویژه ثروتمندان هم به بازار آمد! + عکس
 • خواستگار قاتل: جواب رد داد با چاقو او را کشتم! + عکس
 • خواص سفیده و زرده تخم مرغ برای پوست
 • فرزاندان رهبر انقلاب اسلامی در حاشیه بازدید از مناطق زلزله زده+عکس
 • حضور مقام معظم رهبری در جمع مردم سرپل ذهاب+ عکس
 • لباس زنان سعودی در استادیوم های ورزشی! + تصاویر
 • 5 شوخی ممنوعه با همسر
 • افسران ارتش در حال نظافت خیابان‌های مناطق زلزله‌زده! + عکس
 • توزیع ۵۵ میلیارد تومان چادر از سوی هلال‌احمر+ عکس
 • آموزش تصویری ماساژکف پا
 • رهبرانقلاب در بین مردم داغدار زلزله‌زده سر پل ذهاب + عکس
 • ۱۵ گزینه سالم و خوشمزه، ضامن سلامت کبد
 • گل‌های لوگوی شهرداری تهران از کجا آمده‌اند؟ + عکس
 • غذاهای فوق العاده برای کاهش فشار خون
 • چگونه از پیر شدن مغز جلوگیری کنیم
 • بینی‌ کج و پیچ خورده به چه بینی‌‌هایی می‌گویند؟
 • جشن ازدواج تایلندی ها در تابوت! +تصاویر
 • بد بو ترین شغل دنیا +تصاویر
 • بهترین گزینه های غذایی برای کاهش وزن
 • پخش زنده سخنرانی رهبر انقلاب در سرپل ذهاب + عکس
 • کاهش احساس بی قراری و افسردگی با مصرف منظم ۱۰ ریزمغذی
 • بلایی که فیجت اسپینر بر سر فرزندانتان می آورد
 • نوشیدنی کشنده!
 • آخرین اخبار
 • با این نوشیدنی‌های ساده معده و کبد خود را پاکسازی کنید
 • بیش از ١٧ هزار مرکز خدمات تشخیصی و درمانی مستقل طرف قرارداد تأمین اجتماعی هستند
 • ثبت دوغ به عنوان نوشیدنی سنتی ایران
 • این افراد زنجبیل مصرف نکنند
 • بهترین تمرینات برای شکم صاف و لاغری سریع
 • راهکار‌هایی فوق العاده برای حفظ سلامتی در هوای آلوده
 • آشنایی با ضررهای برنج سفید برای ما
 • خواص سفیده و زرده تخم مرغ برای پوست
 • تقدیر کُردها از علی دایی و جواد خیابانی + عکس
 • حضور رهبر انقلاب در چادر زلزله زدگان + عکس
 • لباس زنان سعودی در استادیوم های ورزشی! + تصاویر
 • بوتاکس با سیر
 • دستور تهیه خورش بادام زمینی
 • کمک میلیونی بازیگر زن کره ای به زلزله زدگان کرمانشاه! + عکس
 • بهترین زمان برای ورزش کردن چه وقت از شبانه روز است؟
 • اینفوگرافیک | شادترین مردم دنیا را بشناسید | وضعیت ما ایرانی‌ها
 • خطرناکترین کاری که بعد از کشیدن دندان عقل انجام می‌دهید
 • اصلاح الگوی غذا به خاطر بچه ها
 • با کمک ذهنتان، دردتان را تسکین دهید
 • چگونه فشارخون را ثابت نگه داریم؟
 • با این توصیه ها عذاب قبر را به آرامش بدل کنیم
 • با این روش ها سوزش سرِ دل را از بین ببرید
 • خطرات مرگبار آرام بخشی معروف برای کودکان
 • "کتک زدن" کودکان را خشن و غیراجتماعی می‌کند
 • اگر دیابت دارید این اسموتی را بنوشید+روش تهیه
 • ریواس و سنگ کلیه با هم نمی‌سازد
 • ۸ ماده غذایی که پس از گذشت تاریخ مصرفشان، نباید مصرف شوند
 • اعضای ستاد کشوری طرح تحول سلامت دهان و دندان منصوب شدند
 • دردهای پس از دوران حاملگی را جدی بگیرید
 • خطرات مرگبار آرام بخشی معروف برای کودکان
 • مرگ جاهلیت در زمان امام معصوم(ع) به چه معناست؟
 • اعضای ستاد کشوری طرح تحول سلامت دهان و دندان منصوب شدند
 • رسیدگی به مصدومان حادثه زلزله ادامه خواهد داشت
 • با محبوب ترین چاشنی غذاها آشنا شوید
 • دنیا را با نماز شب بشناسید
 • بازدید رهبرمعظم انقلاب از روستاهای زلزله زده
 • چگونه عبادت خالصانه داشته باشیم؟
 • کدام مواد غذایی برای پوستتان خطرناکند؟
 • چرا در بحران اینگونه‌ایم؟
 • دلایلی که نشان می‌دهد نوشیدن آب گرم به آب سرد ارجحیت دارد
 • خوشه ی انگور شکلاتی هدید دهید
 • هشدار عفو بین‌الملل درباره تاثیر مخرب سوءاستفاده آنلاین از زنان
 • بهترین گزینه های غذایی برای کاهش وزن
 • برگزاری شصت و پنجمین همایش سلامت و زندگی با موضوع «ایدز»
 • چگونه از پیر شدن مغز جلوگیری کنیم
 • سالاد ماکارونی و تن ماهی یک غذای کم کالری
 • در هنگام آشپزی با روغن، احتیاط کنید
 • جشن ازدواج تایلندی ها در تابوت! +تصاویر
 • عوامل غفلت از یاد و ذکر مرگ
 • پدر یا خودپرداز خانگی ؟!/عدم توجه خانواده ها به فرزند پروری
 • چگونه به کمک تکنولوژی، از نابودی در دنیای مدرن نجات پیدا کنیم؟
 • شرایط معافیت از خدمت زلزله زدگان چیست؟
 • درمان های خانگی برای مبارزه با التهاب معده
 • هنگام استفاده از وزنه، برنامه غذایی چه تغییراتی باید بکند؟
 • پیشگویی های جدیدی خواهران مرموزی که حادثه 11 سپتامبر را پیشگویی کرده بودند + عکس
 • سه تغییر تغذیه ای برای کاهش خطر ابتلا به شایع ترین سرطان زنانه
 • درختی که آرزو‌ها را بر آورده می‌کند+عکس
 • کمک میلیاردی ایرانیان به زلزله‌زدگان
 • تشکر کاربران از حاج قاسم سلیمانی به مناسبت آزادی بوکمال+عکس
 • در دنیا جویای چهار چیز نباش که آن‌ها را نخواهی یافت
 • پذیرش 12 هزار و 386 مصدوم حادثه زلزله منطقه غرب کشور تاکنون
 • اعلام شرایط سربازی در مناطق زلزله زده
 • بازسازی چهره زلیخا در موزه مصر! + عکس
 • دنیا همچون خانه عنکبوت سست و بی اساس است
 • خواننده معروف در کرمانشاه بستری شد! + عکس
 • دریافت دفترچه رایگان بیمه سلامت ایرانیان ۲۴۰ هزار تومانی شد
 • بد بو ترین شغل دنیا +تصاویر
 • افسران ارتش در حال نظافت خیابان‌های مناطق زلزله‌زده! + عکس
 • رابطه شما با مادرشوهرتان چگونه است؟
 • بهترین دوست و همنشین چه کسی است ؟