«یوناتن بت کلیا» نماینده مسیحیان در مجلس شورای اسلامی درباره شایعات مطرح شده در فضای مجازی مبنی بر درخواست تعدادی از نمایندگان مجلس از وی برای استقبال از مهمانان خارجی و دست دادن با آنها به خبرگزاری برنا گفت: چنین موضوعی اصلا صحت نداشته و هیچ یک از نمایندگان مجلس درخواستی از من نداشتند.

او افزود: ما برای دست دادن با خانوم ها منعی نداریم اما این که از من بخواهند برای حفظ وجهه نظام با زنان دست دهم، اصلا صحت ندارد. وجهه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران با این موضوعات به خطر نخواهد افتاد. وجهه ای که خار چشم دشمنان خارجی شده و با طرح چنین موضوعاتی به دنبال ایجاد اختلاف میان ادیان هستند.

بت کلیا ادامه داد: تصاویر منتشر شده در این موضوع به دیدار با مهمانان پرتغالی مربوط می‌شود. شرع ما با شرع اسلام متفاوت است به همین دلیل در این دیدار با مهمانان پرتغالی دست دادم که این شیطنت رخ داده و عده‌ای گمان کردند، من برای حفظ وجهه نظام مامور شده‌ام تا با مهمانان خارجی دست دهم که این موضوع اصلا صحت ندارد.

بت کلیا در پایان گفت: پس از پیروزی انقلاب اسلامی در سال 57 تاکنون ما بدون هیچ گونه محدودیتی آزادانه در کنار برادران مسلمان خود زندگی می‌کنیم و این موضوع برای دشمنان نظام غیرقابل باور است. در جمهوری اسلامی ایران همه ادیان ابراهیمی آزادانه می‌توانند زندگی کنند و حتی نماینده مجلس داشته باشند. وجهه جمهوری اسلامی ایران در مجامع بین المللی درخشان است و نظام برای حفظ وجهه خود نیازی به این دست اقدامات ندارد و این اقدام شیطنت رسانه ای دشمنان نظام است. تاکید می‌کنم در این رابطه نه کسی درخواستی کرده و نه اعتراضی بوده و نه مشکلی داشتیم و این سبک از استقبال طبق آداب و رسوم خودمان است.