کد خبر: 30481
ف
توصیه هایی به مادران جدید برای مقابله با خستگی و فرسودگی
ســعی کنید هر وقت که کودک تان خوابیده و یا کسی از او مراقبت می کند، بخوابید. در نگاه اول استراحت کردن به نظر اتلاف وقت است، به ویژه زمانی که کارهــای زیادی وجود دارند، اما چنانچه خودتان را با خواب کافی ســر حال نگه دارید، انجام بسیاری از کارها سهل و ساده می شود..

به گزارش «بهداشت نیوز»

1-از خودتان مراقبت کنید: شــما انرژی زیادی را از دســت داده اید و بسیار مهم است که مجــددا این انرژی را به دســت آورید. یک حمام گــرم، یک مطالعه کوتاه یــا قدم زدن با یک دوست و یا همسرتان می تواند به بازگشت این انرژی کمک کند. به کاری که می‌توانید در کمتر از یک ساعت انجام دهید تا به بازگرداندن سلامت شــما کمک کند، فکر کنید و زمینه انجام آن ها را فراهم کنید.

2-گریه کودک تان را به عنوان یک وسیله ارتباطی در نظر بگیرید: کودک شما نیاز دارد یاد بگیرد که دنیا مکانی قابل اعتماد است و امن است. این احســاس اعتماد نســبت به دنیا یک ســاختار ضروری برای چیزهایی است که بعدها یاد خواهد گرفت. زمــان هایی وجود دارند که به نظر می رسد هیچ چیز نمی تواند به او کمک کند و تنها کاری که شــما می توانید انجام دهید این اســت که نزدیک او بیایید، از او حمایت کنید و به او آرامش دهید تا او به گریه کردن ادامه دهد.

3-هر زمان که فرصت می کنید بخوابید : ســعی کنید هر وقت که کودک تان خوابیده و یا کسی از او مراقبت می کند، بخوابید. در نگاه اول استراحت کردن به نظر اتلاف وقت است، به ویژه زمانی که کارهــای زیادی وجود دارند، اما چنانچه خودتان را با خواب کافی ســر حال نگه دارید، انجام بسیاری از کارها سهل و ساده می شود

4-به آرامــی حرکت کنیــد و تعهدات و مســئولیت اضافی را محدود کنید: ما در دنیایی زندگی می کنیم که مجبوریم به سرعت گام برداریــم، در حالی که کــودکان با گام های بســیار متفاوتی رشــد می کنند. پس خود را با آهنگ رشد کودک هماهنگ سازید. شــما در طول زندگی فقط به مدت چند ماه پدر و مادر جدید هســتید. در این باره فکر کنید که چگونه می توانید آن را بهتر و با کیفیت تر کنید.

5-کمک گرفتــن از اطرافیان: بســیاری از افرادی که اطراف شما هســتند علاقه مندند به شما کمک کنند، اما ممکن اســت از نحوه ارائه این پیشنهاد آگاهی نداشته باشند. شما خودتان می توانید با ملایمت و نرمی این موضوع را جویا شوید که آیا آن ها به این کار عالقه مندند یا نه؟ اگر کمک دیگران را بپذیرید، احساس سودمند بودن را در دیگران ایجــاد می کنید، ضمن آنکه احساس خوبی نیز به شما دست می دهد.

6-انتظارات خود را به حداقل برســانید: بســیاری از والدینی که خــارج از منزل کار می کنند، قبل از بچه دار شدن انتظار دارند اگر زمانی در خانه بمانند فرصت مناسبی خواهد بود برای این که به کارهای عقب مانده خود بپردازند. اگر انتظارات خود را به حداقل برسانید ممکن است کمتر احســاس شکست بکنید. ســعی نمایید انتخاب کنید که کدام یــک از طرح ها و کارهای خود را می توانید به تعویق بیاندازید.

7-انتظار احساسات آســیب پذیر را داشته باشید: آوردن یک بچه شما را دستخوش تغییراتی دائمی می کند. احساسات شــما به طور هم زمان عمیق و به سطح نزدیک می شــود. خودتان را در حالی پیدا می کنید که چشــم هایتان از اشــک خیس است و یا برای دقایقی خود به خود احساس ســربلندی می کنید. اگر بدانید کــه این زندگی سرشــار از احســاس، بخش طبیعی از پدر و مادر جدید بودن اســت، می توان تمدد اعصاب کنید، تحمل کنید و حتی از احساسات جدید لذت ببرید.

منبع : ماهنامه کودک


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.