کد خبر: 33323
ف
استیفن هاوکینگ؛ نابغه ای که تنها به کمک عضله گونه اش حرف می زند
استیفن هاوکینگ یک فیزیکدان فرانابغه است که کتابی جالب با عنوان «تاریخچه مختصر زمان» (A Brief History of Time) نوشته و بسیاری آن را خوانده اند. در کل این انسان نابغه کارهای خارق العاده ی زیادی انجام داده و کمتر کسی است که اسم او را نشنیده و با او آشنایی مختصری نداشته باشد. وی علی رغم مشکلات جسمی باورنکردنی که توانایی حرکت کردن، نشستن و حرف زدن و حتی کوچک ترین حرکتی را از او نیز گرفته، وی توانسته است با مرتبط کردن تئوری ها و علوم مختلف، جواب بسیاری از سوالات پیچیده ی بشری را بیابد. همه چیزهایی در مورد او شنیده ایم اما این مرد خوش فکر رازهای دیگری نیز دارد که بدون شک افراد زیادی از آن ها اطلاع ندارند و ما قصد داریم در ادامه ی این مطلب به آن ها بپردازیم.

به گزارش بهداشت نیوز:

۱- بیماری نادر او در سن ۲۱ سالگی تشخیص داده شده و اعلام گردید که تنها سه سال دیگر زنده خواهد بود

حتی قبل از این که استیفن هاوکینگ شروع به کشفیات باورنکردنی خود در حوزه ی علم کند وی ان را زیر سوال برده بود. وقتی هاوکینگ تنها ۲۱ سال سن داشت مشخص شد که به بیماری نادر «اسکلروز جانبی آمیوتروفیک» مبتلاش شده است که به آن بیماری «لو گهریگ» نیز گفته می شود. علاوه بر این پزشکان به وی اعلام کردند که تنها ۳ سال دیگر زنده خواهد ماند. هاوکینگ با شنیدن این خبر به مرگ فکر کرد اما با خود گفت:” نه، حال من خوب است” و همچنان به زندگی ادامه داد و مردی که قرار بوده در اوایل دهه ی سوم زندگی خود بمیرد اکنون به سن ۷۴ سالگی رسیده است. ریاضیمان خوب نیست اما به نظر می رسد از ۲۱ تا ۷۴ فاصله ی زیادی باشد! شاید پزشکی که به او گفته بود تنها سه سال دیگر زنده می ماند خود مرده یا دستکم از گفته ی خود پشیمان شده است!

۲- استیفن هاوکینگ دو بار ازدواج کرده و سه فرزند دارد

اگر چه تصویر غالب و عمومی از استیفن هاوکینگ «نابغه ای تنها» است اما در واقع از لحاظ آماری وی قبل از سن ۲۱ سالگی فعالیت بیشتری نسبت به همسالان خود داشته است. او دو بار ازدواج کرده و سه فرزند نیز دارد. همچنین برخلاف باور عمومی که فرزندان انسان های نابغه ممکن است پدر خود و توانایی هایش را به چالش بکشند اما دستکم در میان فرزندان هاوکینگ خبری از این موضوع نیست و هیچ کدام نتوانسته اند به اعتبار پدرشان نزدیک شوند. البته یکی از فرزندانش به نام لوسی هاوکینگ به کمک پدرش کتاب هایی در مورد علم برای کودکان می نویسد. اگر چه شاید هر زنی آرزو داشته باشد با یکی از نوابغ بی بدیل دوران ازدواج کند اما این موضوع در مورد زنان استیفن هاوکینگ صدق نمی کند. اگر به این موضوع شک دارید مورد بعدی را بخوانید!

۳- او ابتدا کاری کرد زنش دست به خودکشی بزند و سپس او را ترک کرد

زندگی عاشقانه ی استیفن هاوکینگ به اندازه ی علمش پاک و دوست داشتنی نیست زیرا همسر اول او نه تنها مجبور بود سه فرزند او را بزرگ کند بلکه باید از خودِ استفن نیز مراقبت می کرد. به یاد دارید که گفتیم به او گفته شده بود تنها سه سال زنده خواهد بود؟ خب او این پیشگویی پزشکان را نقش بر آب کرد اما با انجام جراحی های بسیار و بیشتر از هم به کمک همسرش جین. بعد از مشهور شدن استیفن هاوکینگ دیگر کسی سراغی از خانواده و همسرش نمی گرفت و تلاش ها و مراقبت های او به حاشیه رانده شد. از آن بدتر این که استفن وی را به خاطر یکی از پرستارانش ترک کرد. ازدواج او با یک زن دیگر ضربه ی شدیدی به جین وارد کرد به طوری که وی دست به خودکشی بی سرانجامی زد اما باز هم گفته که استیفن را علی رغم این خیانت دوست دارد. دلیل او برای این حرف چیست؟ عشق واقعی؟ سندروم استکهلم؟ کسی چه می داند؟!

البته زندگی با زن دوم نیز برای استیفن خوب پیش نرفت و به طلاق ختم شد و گفته که سوال های مردم در مورد ازدواج دومش او را آزار می دهد. به هر ترتیب با شرایط فیزیکی دشوار استفن، جدا شدنش از همسر دوم موضوع تعجب برانگیز و غیرمترقبه ای نیست.

۴- استیفن هاوکینگ هر وقت بتواند به دیدن کودکان ناتوان و معلول می رود

مطمئناً دیده اید که سلبریتی های مشهور با لباس های ابرقهرمان های دوست داشتنی به بیمارستان ها رفته و کودکان بیمار را خوشحال می کنند. حرکت خوبی است اما استیفن هاوکینگ نیز هر از چند گاهی برای دلیلی مشابه به دیدن کودکان معلول در بیمارستان ها می رود تا به آن ها نشان دهد که اگر معلول کامل باشید نیز می توانید با ذهنتان در مورد سیاه چاله های فضایی تئوری پردازی کنید. البته دیدار با این کودکان تنها کاری نیست که استیفن هاوکینگ برای افراد معلول انجام می دهد. وی از حق مرگ مشارکتی (خودکشی یک فرد ناتوان به کمک فردی دیگر) دفاع کرده و برای کارهای خیریه اعانه جمع اوری می کند و حتی در چالش سطل یخی و بازی های پارالیمپیک نیز مشارکت داشته است. اما در این میان، دیدار با کودکان معلول در بیمارستان بهترین و جالب ترین کاری است که او در این زمینه انجام می دهد. او یک ابر قهرمان واقعی اما بی حرکت است.

۵- استیفن هاوکینگ عاشق بتمن و لوییز لین است

استیفن هاوکینگ گفته که آرزو داشت قدرت های سوپرمنی داشته باشد ودر دوران نوجوانی عاشق شخصیت لوییز لین در کتاب های کامیک سوپرمن بوده است. در واقع وی این حس را نسبت به مارگوت کیدر که در یکی  از فیلم های سوپرمن نقش لوییز لین را بازی کرده نیز داشته است. تصور کردن استیفن هاوکینگ در نقش یک ابرقهرمان مانند سوپرمن کار دشواری نیست زیرا در واقع او یک سوپرمن واقعی است که علاوه بر زیر پا گذاشتن تمامی قوانین و معادلات پزشکی، توانسته رمز و راز سیاه چاله ها و بعدهای مختلف دنیا را برملا کند. او از دنیاهای دیگر باخبر است! اما شاید یک شخصیت ابرقهرمان منفی و شرور بیشتر به ظاهر او بیاید!

۶- استیفن هاوکینگ دوست دارد که شخصیت شرور فیلم های جیمز باند باشد

او دوست ندارد هر شروری باشد، تنها به شخصیت شرور فیلم های جیمز باند علاقه دارد و از لحاظ ظاهری نیز با شخصیت شرور داستان های جیمز باند شباهت و مطابقت بسیاری دارد. او بسیار باهوش است، معلولیت دارد، به روش عجیب و غریبی حرف می زند و البته بریتانیایی است! وی با اشاره کردن به تمامی این موضوعات گفته که وی بهترین انتخاب برای شخصیت شرور داستان های جیمز باند بوده و توپ را به زمین سازندگان این فیلم انداخته است. اسیتفن همین الان هم یک شخصیت شرور جیمز باندی است هر چند تنها تفاوت او با شخصیت شرور فیلم های جیمز باند در این است که او نقشه های شومی برای دنیا ندارد. او سابقه ی حضور در فیلم را نیز دارد.

۷- استیفن هاوکینگ برای صحبت کردن از عضله گونه اش استفاده می کند

شاید بارها از خود پرسیده باشید حالا که استیفن هاوکینگ کوچک ترین حرکتی ندارد و حرف هم نمی تواند بزند پس چطور با دیگران ارتباط برقرار می کند. البته او هیچ حرکتی نمی تواند بکند به جز در مورد عضله ی گونه اش. بله درست خواند اید، استیفن هاوکینگ برای تایپ کردن کردن استفاده می کند.  راستش را بخواهید نمی دانیم که چطور این کار را می کند اما شما آن را به حساب جادوی علم بگذارید. از لحاظ تئوریک لنزی روی عینک او قرار دارد که حروف الفبا را اسکن می کند وقتی که این اسکنر به حرفی می رسد که او می خواهد بیان کند وی عضله ی گونه اش را تکان می دهد و بدین ترتیب آن حرف انتخاب می شود و سپس دوباره از اول این پروسه را تکرار می کند.

دستگاه های پیچیده ی بسیاری وجود دارند که هاوکینگ با استفاده از آن ها صحبت می کند. یکی از آن ها یک تولید کننده ی صداست که در کمال ناباوری توسط شوهرس سابق همسر دوم استیفن هاوکینگ اختراع شده. بله درست فکر می کنید: او وسیله ای را اختراع کرده که استیفن با آن حرف می زند و استیفن نیز با ربودن همسرش از او تشکر کرده است!

۸- استیفن هاوکینگ در آخرین موزیک ویدیو گروه پینک فلوید حضور داشته است

یکی از باهوش ترین مردان تمام دوران بودن و توانایی کوچک ترین حرکتی را نداشتن از انسان موجودی عجیب می سازد. پس نباید تعجب کرد که با یکی از عجیب ترین و غیرمعمول ترین و البته شناخته شده ترین گروه های موسیقی در جهان همکاری کند.  استیفن هاوکینگ در دو آلبوم از گروه پینک فلوید شرکت داشته است: «The Division Bell» و «Endless River».

۹- استیفن هاوکینگ ویدیویی در مورد مبارزه با چاقی ساخته است

استیفن هاوکینگ تنها مرد نابغه ای نیست که با ذهنش در فضای سیاه چاله ها سیر می کند یا در موزیک ویدیوهای یکی از بزرگ ترین گروه های موسیقی جهان شرکت می کند. وی به شدت از چاقی بیزار است ودر حالی که توانایی کوچک ترین حرکتی را نارد در عجب است که چرا مردم عادی تلاشی برای تکان دادن خود و کمی تحرک داشتن نمی کنند. در واقع اگر چه امکان چاق شدن یا دستکم مبارزه با چاقی به صورت فیزیکی برای وی وجود ندارد اما به شدت از چاقی بیزار بوده و برای مبارزه با آن ویدیویی ساخته که در آن این جملات را ادا می کند:” خوشبختانه راه حل بسیار ساده است: فعالیت فیزیکی بیشتر و تغییر در رژیم غذایی… آپولو هوا کردن هم نیست”. شاید او مانند ما نتواند چند کیلومتر بدود ولی ذائقه ی خوبی در جوک گفتن دارد!

۱۰- استیفن هاوکینگ به موجودات فضایی باور دارد و می گوید روزی آن ها همه ما را خواهند کشت

هاوکینگ یک نابغه در دنیای علم است بنابراین طبیعی به نظر می رسد که به زندگی خارج از سیاره ما باور داشته باشد. البته او نمی گوید که موجودات فضایی در زمین حضور دارند یا سفینه ای فضایی شان وارد زمین شده است. او فقط می گوید که چیزی آن بیرون هست و اگر با موجودات فضایی روبرو شدیم باید سریع خود را قایم کنیم. وی در این باره گفته است:” اگر موجودات فضایی به دیدار ما بیایند، نتیجه به احتمال زیاد همان چیزی خواهد بود که زمان رسیدن کریستف کلمب در آمریکا رخ داد و نتیجه ی خوشایندی برای بومیان آمریکا در پی نداشت”. در واقع هاوکینگ بر این باور است که اگر موجودات فضایی به دیدار ما بیایند احتمال اینکه داستان فیلم «روز استقلال» رخ دهد بسیار بیشتر از احتمال رخ دادن داستان فیلم «ای تی» خواهد بود.

 

روزیاتو


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
پر بازدیدترین
 • تیپ امیر جعفری و همسرش در یک رستوران شیک! + عکس
 • تیپ بهاره رهنما و همسرش در پشت صحنه! + عکس
 • اگر این ۶ مورد در شما وجود دارد قطعا فرد باهوشی هستید
 • معجزه های بادام که از آن بی خبرید!
 • چگونه مثانه عصبی را درمان کنید؟
 • از بین بردن چربی شکم با 5 ادویه تند و تیز
 • مهمترین عضو بدن که در نشاط انسان نقش دارد!
 • کرکوک مثل کره آزاد شد+عکس
 • حمله شدید الحن بارزانی :به ما خیانت شد+عکس
 • تیپ متفاوت یکتا ناصر به همراه دخترش! + عکس
 • عکس/ این عکس را دست به دست کنید برسه به دست پرسپولیسی ها
 • آبریزش بینی و خلط گلوی مزمن ناشی از چیست؟
 • خوشگذرانی تبسم هاشمی با تیپی متفاوت! + عکس
 • تنهایی برای بدن به اندازه کشیدن ۱۵ سیگار در روز مضر است
 • علل اصلی سرطان های سر و گردن!
 • تیپ متفاوت بهاره رهنما در کنار محسن افشانی! + عکس
 • تیپ متفاوت دختران پرسپولیسی در عمان! + عکس
 • کافه گردی بهاره رهنما به همراه بازیگران آقا! + عکس
 • وقتی خانم های مهماندار، مازیار فلاحی را دوره می کنند! + عکس
 • عکس خانوادگی نرگس محمدی به همراه خواهر و مادرش! + عکس
 • خبر فوری:عقب نشینی نیروهای پشمرگه از مناطقی دیگر از کردستان عراق+عکس
 • مهمترین علائمی که نشان از کم خونی است!
 • خوشگذرانی روناک یونسی در کانادا! +‌ عکس
 • عروس و دامادها شما این اشتباهات را مرتکب نشوید
 • خانم نماینده مجلس با رفتار نا متعارفش صدای همه را در آورد+عکس
 • اگر این ۷ وجه اشتراک را داشتید یعنی نیمه‌ گمشده‌تان را پیدا کرده‌اید!
 • خبر فوری: پایتخت داعش آزاد شد+عکس
 • روش های طبیعی برای درمان سردرد
 • عواملی که باعث می شوند هرگر مادر نشوید!
 • میمون عزادار جنازه بچه اش را خورد! + عکس
 • فواید کدوسبز برای سلامتی
 • چگونه فهرست کردن کارها زندگی شما را عوض خواهد کرد
 • حاشیه دادگاه امروزحمید بقایی +تصاویر
 • عکس/ آقای دوربینی در دهه ۶۰
 • گیاهی که برای کاهش علائم قند خون موثر است
 • توییت خنده‌دار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به محمدجواد ظریف+عکس
 • نوشابه انرژی زا، جمجمه مرد جوان را خورد! +عکس
 • پشیمانی و عذر خواهی حجت الاسلام قرائتی از آقا دوربینی +تصویر
 • دریافت هدیه خاص به دلیل توقف مقابل پارکینگ! + عکس
 • ۷ عادت خطرناک که سلامت تیروئید را نشانه می گیرد
 • نوشیدنی‌هایی که پوستتان را زیباتر می‌کنند
 • روش های خانگی درمان سرفه شدید کودکان
 • مزایای خوردن شکلات برای سلامت
 • ۲۰ دلیل عالی برای مصرف هرچه بیشتر ماهی!
 • این بیماری علت 30 درصد از مرگ هاست!
 • ببینید/پوستر حماسی باشگاه الهلال عربستان برای دیدار با پرسپولیس
 • 8 راهکار برای اینکه تمرکزتان را افزایش دهید
 • ببینید/پوستر باشگاه پرسپولیس برای دیدار امروز با الهلال
 • دکوراسیونی که در بهبود خواب موثر است
 • با این نسخه های خانگی برای همیشه با جوش های صورت خداحافظی کنید
 • آخرین اخبار
 • خواستگاری عجیب از خانم پرستار روی تخت اتاق عمل! + عکس
 • گادوین منشا چراغ اول را روشن کرد+صحنه گل
 • خواص گیاه فیلانتوس نیروری چیست؟
 • با عوارض قرص آنتی هیستامین آشنا شوید!
 • رختکن پرسپولیس پیش از شروع دیدار مقابل الهلال+عکس
 • این مرغ ها تخم دارویی می گذارند!
 • 7 خاصیت پروبیوتیک ها
 • فرهنگ غنی ما می تواند تاثیر مثبتی در ارتقاء سلامت روان جامعه داشته باشد
 • تیپ متفاوت دختران پرسپولیسی در عمان! + عکس
 • نوجوانان ایران گام به گام در مسیر تاریخ سازی+عکس
 • عوامل موثر بر سلامت روان در محیط کار
 • ببینید/مقصد سفر خارجی جدید سرلشکر باقری به کجاست
 • خود درمانی در سردرد چه عوارضی بدنبال دارد؟
 • اگر این نشانه ها را دارید، سالم هستید
 • این دود به جنین آسیب میزند!
 • جانوری که در معرض انقراض است!
 • یکی از قدیمی ترین جنگل های جهان رو به نابودی است!
 • آبریزش بینی و خلط گلوی مزمن ناشی از چیست؟
 • عادت هایی که باعث ایجاد کمردرد می شوند!
 • رفع خارش و اگزما به روش طبیعی
 • پایانی بر داستان تلخ فقر
 • خرید وفروشی که سوژه جهانی شده است!
 • استفاده طولانی عامل اعتیاد به تلفن همراه
 • محیط های شغلی کشور گرفتار اضطراب و استرس هستند
 • کلید داشتن یک رابطه شاد، رابطه سالم با خودتان است
 • سنگ صبور بودن هم اندازه دارد!
 • تصویری از آخرین تمرین الهلال با پیراهن قرمز(!) پیش از دیدار برابر پرسپولیس
 • یک برنامه غذایی افزایش وزن ساده برای آقایان
 • فواید کدوسبز برای سلامتی
 • مزایای خوردن شکلات برای سلامت
 • اف 18 اسپانیا مثل مگس سقوط کرد+عکس
 • این مواد غذایی مانع جذب آهن می شوند
 • اندر فواید شگفت انگیز عصاره فلفل دلمه ای سبز
 • با این راهکارهای تغذیه ای شاد تر باشید
 • پشیمانی و عذر خواهی حجت الاسلام قرائتی از آقا دوربینی +تصویر
 • خانم نماینده مجلس با رفتار نا متعارفش صدای همه را در آورد+عکس
 • از بین بردن چربی شکم با 5 ادویه تند و تیز
 • نوشابه انرژی زا، جمجمه مرد جوان را خورد! +عکس
 • نوشیدنی‌هایی که پوستتان را زیباتر می‌کنند
 • خبر فوری: پایتخت داعش آزاد شد+عکس
 • میمون عزادار جنازه بچه اش را خورد! + عکس
 • با این برنامه اعتیادتان را به موبایل کم کنید
 • عکس/ آقای دوربینی در دهه ۶۰
 • ذهن انسان چگونه تصمیم می‌گیرد؟
 • زنان بیشتر از مردان دچار اضطراب هستند
 • اختلال بیش‌فعالی مختص دوران کودکی نیست
 • امروز پرسپولیس ایرانه+عکس
 • دریافت هدیه خاص به دلیل توقف مقابل پارکینگ! + عکس
 • وقتی خانم های مهماندار، مازیار فلاحی را دوره می کنند! + عکس
 • عوارض تاتو کردن ابرو و کاشت مژه!
 • حاشیه دادگاه امروزحمید بقایی +تصاویر
 • خوشگذرانی روناک یونسی در کانادا! +‌ عکس
 • گیاهی که برای کاهش علائم قند خون موثر است
 • تیپ بهاره رهنما و همسرش در پشت صحنه! + عکس
 • سهم بازار بانک رفاه در حوزه بین المللی ارتقاء یافته است
 • نقش حیاتی ورزش در پیشگیری از ناباروری زنان
 • این خوراکی‌ها بیماری آرتریت را تشدید می‌کند
 • ۷ عادت خطرناک که سلامت تیروئید را نشانه می گیرد
 • مهمترین علائمی که نشان از کم خونی است!
 • جشنواره دستاوردهای علمی در ورزش های پارالمپیکی
 • توییت خنده‌دار نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی خطاب به محمدجواد ظریف+عکس
 • حمله شدید الحن بارزانی :به ما خیانت شد+عکس
 • ببینید/پوستر باشگاه پرسپولیس برای دیدار امروز با الهلال
 • تاکسی‌های اینترنتی فرصت یا تهدید؟
 • ببینید/پوستر حماسی باشگاه الهلال عربستان برای دیدار با پرسپولیس
 • بارش باران در اکثر محورهای استان‌های مازندران و گلستان
 • آمار بالای پرخاشگری در جامعه
 • چرا معاون جدید وزیر بهداشت مافیای سازمان غذا و دارو را ریشه کن نمی کند؟
 • ۲۰ دلیل عالی برای مصرف هرچه بیشتر ماهی!
 • خبر فوری:عقب نشینی نیروهای پشمرگه از مناطقی دیگر از کردستان عراق+عکس