کد خبر: 33688
ف
۸ کاری که برای تقویت خلاقیت خود باید هر روز صبح انجام دهید
قبل از اینکه درباره روش‌های افزایش خلاقیت با استفاده از انجام کارهای روزانه که صبح بعد از بیدار شدن از خواب انجام می‌دهیم صحبت کنیم باید بگویم که خود من نیز آدم سحرخیزی نیستم! درواقع این مطلب را می‌نویسم تا خود نیز بتوانم به آن عادت کنم.

به گزارش بهداشت نیوز، هر چند که هر روز صبح از شدت اولین اشعه خورشید، صدای پرندگان و یا ساعت زنگدار بیدار شدن سخت و طاقت‌فرسا به نظر می‌رسد، اما اگر با این عادت خوب سازگار شوید می‌توانید کیفیت زندگی خود را چند برابر کنید.همانطور که معلوم است، صبح، روزمره شما را برای بقیه روزتان تنظیم می کند و اگر زمان و تلاش خود را برای ساختن به صورت سازنده انجام دهید، آب های خلاقیت شما مطمئنا جریان می یابد!

مطمئنا اگر من آدم سحرخیزی بودم تا الان کارهای خلاقانه زیادی را از خود به جای میگذاشتم. به محض اینکه از خواب بیدار می شوید باید بسیار تیز و دقیق عمل کنید.یک روز صبح زود قدم بزنید تا خلاقیت را برای تمام روز تقویت و حفظ کنید!

در زیر نکات ارزشمندی را در رابطه با داشتن یک صبح زود فوق العاده در زندگی برای شما نگارش کرده ایم با استفاده از این نکات خلاقیت خود را در تمام روز افزایش دهید.

۱) خوب بخوابید

8 کاری که برای تقویت خلاقیت خود باید هر روز صبح انجام دهید

بسیاری از انسان ها به دلایل مختلف تا دیروقت بیدار هستند و مشغول کارهای مختلف هستند. هر چقدر هم که کاری که در حال انجام آن هستید مهم باشد باید برای خواب شبانه خود برنامه‌ریزی کنید. در واقع باید این ساعت های شاد و شیرین خواب را گرامی بداریم؛ زیرا ممکن است چشم های شما بسته شود اما مغز شما همچنان به کار خود ادامه می دهد. بنابراین برای بازتاب،یادگیری و رشد شما باید به صورت ایده‌آل بخوابید.

تحقیقات طولانی نشان می دهند که حداقل ۷ ساعت خواب در شب چیزی است که بدن و ذهن شما برای بیدار شدن و انجام کار به آن نیاز دارد.

هنگامی که چشمان شما بسته می شوند، مغز شما به یک سفر اسرار آمیز می رود.در این زمان همه چیزهایی که آموخته اید، تجربه کرده‌اید و در طول روز انجام داداه‌اید، توسط مغز شما پردازش می شود.این ها لحظاتی هستند که مغز شما نیاز به شارژ داردو باعث ایجاد خلاقیت در شما می شوند؛ بنابراین می‌توانید با احساس خیلی خوبی از خواب بیدار شوید و یک روز عالی را برای خود فراهم کنید.

نکته خواب: قبل از رفتن به خواب، سعی کنید به تماشا و یا خواندن مواد خنده دار یا جالب توجهی که حواس شما را تحریک می کند بپردازید. به این ترتیب شما ممکن است زمانی که چشم ها را بستید در مورد آن موضوع، رویایی ببینید و یا یکی از افکار شما در روز بعد همان چیز باشد.

۲) آب بنوشید

8 کاری که برای تقویت خلاقیت خود باید هر روز صبح انجام دهید

برخیز و بدرخش! اکنون زمان بیدار شدن از خواب است. وقتی از خواب بیدار شدید کمی بایستید و سپس به آشپزخانه بروید و یک لیوان آب بنوشید.این نه تنها به شما این امکان را می دهد که بتوانید چشمانتان را باز نگه دارید بلکه اکسیژن را از طریق بدن و مغزتان به جریان داده و ذهن و روح شما را برای مقابله با کار بعدی آماده می کند.

نوشیدن حداقل دو فنجان بزرگ آب بعد از بیدار شدن از خواب توصیه می شود.

۷۶% از بافت مغزی شما آب است و بدن شما در AM کمبود آب دارد.این به این معنی است که مغز شما در فرایند سوخت و ساز کم می‌آورد. آب آشامیدنی به هضم خوب اجازه می دهد و H2O را به تمام سلول های بدن شما، از جمله مغز شما، می رساند.

بسیار از مردم عقیده دارند که صبح بعد از بیدار شدن از خواب خوردن نوشیدنی هایی همچون قهوه و چای بسیار مفید است و باعث عملکرد بهتر آن ها در طول روز می شود. اما این کار کاملا اشتباه است. زیرا پس از بیدار شدن از خواب معده شما کاملا خالیست و با نوشیدن قهوه احتمال وقوع اسید معده و اضطراب و از دست دادن اشتها در شما وجود دارد.

اما آیا بعد از بیدار شدن از خواب هیچ چیزی به جز آب نباید خورد. در ادامه متوجه خواهید شد…

۳) خوردن مواد غذایی سالم

8 کاری که برای تقویت خلاقیت خود باید هر روز صبح انجام دهید

وقتی که من جوانتر بودم، مطمئن بودم که مادرم در تلاش است تا من را فریب دهد و می گفت که صبحانه مهمترین وعده غذایی روز است.اما وقتی که من بزرگتر شدم، متوجه شدم که خوردن صبحانه در زمانی که از خواب بیدار می شوید مانند سوختی است که بدن شما نیاز دارد تا مولد شود. توجه دشته باشید که برای صرف صبحانه از موادغذایی مغذی استفاده کنید. مانند:

 • تخم مرغ : آنها دارای پروتئین بالا هستند و به شما کمک می کنند روز پرانرژی را سپری کنید.
 • لبنیات : لبنیات حاوی پروتئین بالا و پروبیوتیک مفید هستند. در کنار آن ها از میوه ها و عسل برای تقویت بیشتر استفاده کنید.
 • جو دوسر : جو دو سر در مقایسه با دیگر غلات، از ارزش غذایی بالایی برای انسان برخوردار است و از نظر چربی و پروتئین، بسیار غنی می باشد.
 • میوه : سرشار از فیبر بالا و آنتی اکسیدان ها. به طور خاص، توت ها یک راه حل عالی برای مبارزه با گرسنگی طلوع آفتاب هستند.
 • آجیل : دارای مواد مغذی هستند و ممکن است به کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی و بهبود قند خون کمک کنند.

خوردن مقدار مناسب مواد غذایی مغذی در صبح باعث افزایش حافظه، توجه، سرعت پردازش اطلاعات، استدلال، یادگیری، توانایی های کلامی و … می شود.

دانه‌های چیا

نکته غذایی ویژه : یکی از چیزهایی که فوق العاده برای بدن مفید است و خوردن آن در کنار صبحانه کاملا توصیه می شود دانه‌های چیا هستند. دانه‌های چیا، دانه‌های ریز سیاه رنگی‌اند، برگرفته از گیاه مریم گلی که خواستگاه آن شبه جزایر اسپانیا می‌باشد و از خانواده‌ی نعناع هستند.

۴) دوش گرفتن

 دوش گرفتن

دوش صبح دارای چند جنبه ضروری است که می تواند حس های خلاقانه شما را تحریک کند.در گذشته فکر میکردم که تنها شستن صورت باعث می شود انرژی زیادی را بگیرم و در واقع خواب از سرم می‌پرد. اما شستن صورت به تنهایی کافی نیست.

سعی کنید از آب گرم برای بخش زیادی از دوش خود استفاده کنید، همانطور که برای پوست شما بهتر است. دوش گرتن صبح نباید طولانی شود و تنها برای این است که در طول روز احساس راحت تری داشته باشید.

دوش صبحگاهی یک راه عالی برای بیدار شدن از خواب است و شما را آرام نگه می دارد. طراوت آب به فرایندهای شناختی شما کمک می کند تا آرامش ، تجدید و احیا شود، که منجر به ایده ها و راه حل های جدید برای شما می شود که به راحتی خود را نشان می دهند. بنابراین شما می توانید از یک حمام با یک ایده جدید استفاده کنید.

۵) گوش دادن به موسیقی

 گوش دادن به موسیقی

موسیقی ضرب و شتم به زندگی من است (و من مطمئن هستم که آن برای شما نیز هست). هر روز وقتی که سپیده دم در رول قرار می گیرد، من در موبایلم بازی می کنم و موسیقی گوش میکنم و سعی میکنم آن ها را حفظ کنم. متن و صداها باعث تحریک آب های خلاقانه در مغز می شود و شما را در خلق و خوی قرار می دهد تا عشق را در هوا احساس کنید.

یک راه فوق العاده تاثیرگذار برای اینکه با قدرت و آرامش از خواب بیدار شوید انتخاب کردن آهنگ موردعلاقه‌تان به عنوان همان چیزی که قرار است شما را از خواب بیدار کند می باشد. یک آهنگ و یا موسیقی لطیف را برای بیدار شدن از خواب انتخاب کنید.

Parag Chordia، مدیر آزمایشگاه اطلاعات موسیقی در گرجستان، گفت که موسیقی به توسعه و پرورش خلاقیت کمک زیادی می کند.گوش دادن به موسیقی یک فرایند بسیار جذاب است که بخش های مختلف مغز را فعال می کند و به ما کمک می کند ظرفیت خلاقیت بیشتری را به وجود آوریم.

۶) کمی ورزش کن

ورزش

بیایید کمی درباره حرکات فیزیکی هم صحبت کنیم. صادقانه بگویم برای من راه رفتن تا حمام و آشپزخانه هم کار بسیار دشواری بود. با این حال هنگامی که بدن خود را مجبور کردم به راه افتد احساس آمادگی بیشتری کردم. به طور کلی، ورزش به بهبود حافظه و مهارت تفکر شناخته شده است. پس از ورزش شما احساس بسیار خوبی پیدا خواهید کرد.

ورزش لزوما به این معنی نیست که شما نیاز دارید که به باشگاه بروید. منظورمان بیشتر حرکات کششی و نرمش های انعطافی می باشد و بهتر از آن ها ورزش های هوازی و یوگا بسیار فوق العاده هستند.

محققان خاطر نشان کردند که ورزش منظم با تفکر واگرا و همگرا بهبود یافته است، دو جزء اصلی تفکر خلاق.

سخت ترین چیز برای ورزش صبحگاهی متقاعد کردن خود برای شروع تمرین است. همه چیز در ذهن شماست؛ فقط به جلو بروید. پس از آن از هر عرقی که میریزید احساس لذت خواهید کرد.

۷) عادت های خود را تغییر دهید

 عادت های خود را تغییر دهید

هنگامی که درب خانه را میبندید و به محل کار خود می روید هنوز کار صبحگاهی شما تمام نشده است. مسیری که برای رسیدن به مقصد استفاده می کنید می تواند کل روز شما را تغییر دهد. حمل و نقل، انتخاب مسیر و حتی نوع راه رفتن می تواند تاثیرات زیادی بر روی خلاقیت شما بگذارد.

بهترین توصیه من به شما این است که سعی کنید عدات های روزانه خود راتغییر دهید. یکی دیگر از نکات شخصی تماشا کردن است. در طول مسیر خود به دیگران نگاه کنید و همچنین به مناظری که از آن عبور میکنید نگاه کوتاهی داشته باشید.

انرژی خلاق از اکتشاف می آید. مطالعات نشان می دهد که راه رفتن خلاقیت را تحریک می کند.

۸) نفس عمیق بکشید

شاید به نظر برسد که کارهای مهمتری باشد که بتوان در این لیست قرار داد اما توصیه می کنم به این پیشنهاد من اعتماد کنید. اگر اکنون از شما بپرسند که صبح پس از بیدار شدن از خواب چند نفس عمیق می کشید چه پاسخی خواهید داد؟ به احتمال زیاد جواب را نمیدانید و یا تاکنون اصلا برایتان مهم نبوده است.

کلینیک پزشکی کلیولند اخیرا نتایج آزمایشات و بررسی‌های انجام گرفته روی ۳۰۰ نفر داوطلب را اعلان کرده. طبق گزارش منتشر شده در روزنامه رسمی، در این آزمایش افراد داوطلب برای مدتی از طریق اینترنت در یک برنامه تحت عنوان برنامه مدیریت و کنترل استرس‌ها از طریق مدیتیشن و تنفس عمیق شرکت کرده‌اند.

تنفس عمیق موثرترین راه کار برای کاهش استرس و آرامش پیدا کردن است.

مشاهدات و برداشت‌های آزمایش پزشکی نشان داده حدود بیست پنج درصد از میزان استرس افراد شرکت کننده در این آزمایش کم شده. این نتیجه بسیار مورد توجه قرار گرفته است. وقتی از شدت استرس‌ها کم بشود، افراد می‌توانند توجه و کنترل‌های لازم را در مورد بیماری‌های قلبی، چاقی، دیابت، سردردهای مزمن، افسردگی، خشم و عصبانیت‌های آنی، کم خوابی یا بخوابی، و عوارض سالمندی به کار ببرند.

مگ وب


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
پر بازدیدترین
 • تصویر خاص تلویزیون لالیگا از بدل ایرانی مسی
 • توصیه های امام رضا (ع) برای لاغری و کاهش وزن
 • بهترین فاصله سنی میان دو فرزند
 • تیپ هستی مهدوی و مادرش در آغوش یکدیگر! + عکس
 • با این کار عفونت را در بدن خود افزایش می دهید
 • تیپ جدید امیرحسین مدرس و همسر دومش! + عکس
 • با خوردن این ماده غذایی خوشمزه در وعده صبحانه لاغر می شوید
 • تیپ محسن تنابنده و همسرش در کنار آبشار نیاگارا! + عکس
 • تسلط نیرو های مورد حمایت آمریکا بر گنج سوریه+عکس
 • تیپ ایرج نوذری و مرجانه گلچین در یک مراسم! + عکس
 • مهمترین دلایلی که مانع بچه دار شدن شما می شود
 • اثرات زنجبیل بر التهاب
 • عکس کم نظیر از پدر سردار قاسم سلیمانی و وزیر بهداشت
 • تیپ پریناز ایزدیار و خواهرش دیشب در یک کافی شاپ! + عکس
 • قرص جدید دیابت نوع ۲ به کاهش وزن کمک می کند
 • بدل ایرانی مسی در بازی دیشب بارسلونا جنجال ساز شد! + عکس
 • بوسه نیکی مظفری بر دستان مجید مظفری روی سن! + عکس
 • کسانی که بیشتر در معرض اوتیسم هستند
 • این نوشیدنی انرژی بخش و در دسترس را به رژیم غذایی تان اضافه کنید
 • این افراد بیشتر در معرض بیماری ریوی قرار دارند
 • پیام های رد و بدل شده پرویز پرستویی با خواننده لس آنجلسی! + عکس
 • ۱۰ علامتی که نشان می دهد تغذیه سالمی دارید
 • سفیر آلمان در حرم امام رضا(ع)! + عکس
 • یادگار جنگ‌ جهانی‌ دوم در تهران! + عکس
 • خوشگذرانی خانم بازیگر پس از کاهش وزن در پاریس! + عکس
 • چگونه در زمان سرماخوردگی خواب راحت تری داشته باشیم؟
 • عکس العمل غذایی جالب مردان وقتی در معرض دید قرار دارند!
 • انسان‌های مسمومی که باید همین حالا از آن‌ها دوری کنید
 • چرا باید در فصل پاییز پیاده روی کرد؟
 • ۵ گزینه غذایی را جایگزین مولتی ویتامین ها کنید
 • نظر شیخ سعودی راجع سینما کلا عوض شد+عکس
 • روشی موثر برای تقویت عضلات شکم در دوران حاملگی
 • زائرین اربعین قبل از سفر این واکسن را بزنند
 • این جوانه خوش اخلاقتان می کند
 • اندراحوالات خواص شگفت انگیز گل محمدی
 • چند توصیه برای والدینی که کودکشان از تاریکی می ترسد
 • استرس چه بر سر مغز می‌آورد؟
 • 12 تصور غلط ورزشی کدامند؟
 • تعداد مبتلایان به بیماری ام اس در کشور
 • قوی‌ترین سلاح‌های گیاهی برای مبارزه با نقرس
 • چطور از موهای خشک و آسیب دیده مراقبت کنیم؟
 • بیشترین عامل استرس در میان ایرانیان
 • بلایی که نمک نان بر سر مردم می آورد
 • یک تکنیک جدید برای درمان بیماران نیازمند به پیوند مغز استخوان
 • دعوای زناشویی را به نفع خودتان تمام کنید
 • بهترین ورزش ها کدام اند؟
 • دیدگاه وزارت بهداشت در خصوص چالش نهنگ آبی
 • سرطانی که علت دومین مرگ ومیر جهانی است
 • «دل شکستگی» واقعا روی سلامت قلب اثر می‌گذارد
 • درمان قطعی بیماران تالاسمی
 • آخرین اخبار
 • این خوراکی‌های خوشمزه کلسترول خون‌تان را تنظیم می‌کند
 • بررسی تفاوت میزان کافئین در سه نوشیدنی قهوه، چای و کاکائو
 • ۹ علامت پنهان قند خون کنترل نشده را جدی بگیرید!
 • این وسایل خانه آلرژی‌تان را تشدید می‌کند
 • با این تکنیک‌ها بخوابید و کالری سوزی کنید!
 • آیا غذای کپک زده خطرناک است؟ اگر در غذا کپک دیدیم چه بکنیم؟
 • ۱۰ ناحیه نامتعارف سرطان پوست
 • چطور سر تربیت فرزندان دعوا نکنیم؟
 • مسئله مهمی که در کشور به صورت جدی به آن پرداخته نمی شود
 • کودکانی که ایدز وهپاتیت آنها را تهدید می کند
 • این افراد قبل از سفر به عراق حتما واکسن آنفولانزا بزنند
 • سرطانی که علت دومین مرگ ومیر جهانی است
 • خوشگذرانی خانم بازیگر پس از کاهش وزن در پاریس! + عکس
 • چگونه مواد غذایی را برای مدت طولانی تازه نگه‌ دارید؟
 • بلایی که نمک نان بر سر مردم می آورد
 • تیپ جدید امیرحسین مدرس و همسر دومش! + عکس
 • بهترین ورزش ها کدام اند؟
 • آنچه باید درباره ضربان قلب در زمان بارداری بدانید
 • دیدگاه وزارت بهداشت در خصوص چالش نهنگ آبی
 • انسان‌های مسمومی که باید همین حالا از آن‌ها دوری کنید
 • تنها دلیل ماندن در یک رابطه نادرست ترس است نه عشق
 • 9 اشتباه در زبان بدن که به زندگی تان آسیب می رساند
 • چطور از موهای خشک و آسیب دیده مراقبت کنیم؟
 • این بیماری ها در زنان قابل پیشگیری هستند
 • انتشار اخبار خودشکی میزان خودکشی را تا ۱۰ درصد بالا می‌برد
 • این جوانه خوش اخلاقتان می کند
 • تعداد مبتلایان به بیماری ام اس در کشور
 • اندراحوالات خواص شگفت انگیز گل محمدی
 • زائرین اربعین قبل از سفر این واکسن را بزنند
 • ساخت نانو دارو برای درمان سرطان
 • ۱۰ علامتی که نشان می دهد تغذیه سالمی دارید
 • بیشترین حساسیت به مسمومیت‌های دارویی مربوط به این دو گروه سنی است
 • آمار بالای «فرار دختران» برای «ازدواج» نسبت به ازدواج دختران زیر 15 سال
 • ازدواج‌تان را نجات دهید
 • انتقال 25 دستگاه اتوبوس آمبولانس به عراق
 • روش‌های مختلف جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای مردم میانمار
 • راه های برگشت به هیجان اول ازدواج
 • با هفت تیپ شخصیتی زنانه آشنا شوید
 • دعوای زناشویی را به نفع خودتان تمام کنید
 • ارائه خدمات تلویزیون اینترنتی رایگان به پرستاران
 • پیام های رد و بدل شده پرویز پرستویی با خواننده لس آنجلسی! + عکس
 • داروهایی که بیشترین مسمومیت را ایجاد می کنند
 • ارتباط مستقیم اختلالات روانپزشکی با سرطان
 • هیولای میکروسکوپی هشت پا در قطب شمال
 • پناهگاه‌هایی فوق العاده پیشرفته مخصوص مسافران سیاره سرخ+ تصاویر
 • 12 تصور غلط ورزشی کدامند؟
 • پیتزا بخورید و لاغر شوید!
 • افزایش خطر مسمومیت با مصرف نادرست ۷ ماده غذایی
 • ۵ گزینه غذایی را جایگزین مولتی ویتامین ها کنید
 • قوی‌ترین سلاح‌های گیاهی برای مبارزه با نقرس
 • نظر شیخ سعودی راجع سینما کلا عوض شد+عکس
 • عکس کم نظیر از پدر سردار قاسم سلیمانی و وزیر بهداشت
 • یادگار جنگ‌ جهانی‌ دوم در تهران! + عکس
 • راهکاری خلاقانه برای کمک به کودکانی که از تاریکی می‌ترسند+ تصاویر
 • دلیل از بین رفتن ماهی‌های دریای مازندران
 • درمان قطعی بیماران تالاسمی
 • یوزپلنگ و مدیری که همیشه لنگ پول است
 • «دل شکستگی» واقعا روی سلامت قلب اثر می‌گذارد
 • فریب در ازدواج چه مجازاتی پی خواهد داشت؟
 • عوارض وحشتناک مصرف الکل بر جنین
 • بیشترین عامل استرس در میان ایرانیان
 • فقر و اعتیاد همچنان از کودکان ، قربانی می گیرد
 • دلایل شیوع و ایجاد زخم ها
 • اضطراب جوانان را چگونه مهار کنیم؟
 • سه تکنیک برای دیدن رویای شفاف
 • چگونه در زندگی مشترک اظهار وجود کنیم؟
 • سفیر آلمان در حرم امام رضا(ع)! + عکس
 • تیپ ایرج نوذری و مرجانه گلچین در یک مراسم! + عکس
 • بوسه نیکی مظفری بر دستان مجید مظفری روی سن! + عکس
 • تیپ پریناز ایزدیار و خواهرش دیشب در یک کافی شاپ! + عکس