کد خبر: 41726
ف
در خصوص آلرژی و بیماری های تنفسی بیشتر بدانید
حساسیت، آلرژی ممکن است به صورت ماهیانه و یا فصلی باشد، اما باعث ایجاد کاهش وزن در افراد نشده و باید اگر کسی زیاد دچار سرماخوردگی شود، از نظر سیستم ایمنی بدنش مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرد و اگر مشکل آن منجر به عفونت شود، بحث آلرژی مطرح می‌شود.

به گزارش بهداشت نیوز، مریم مهلوجی‌راد متخصص آسم و ایمولوژی و عضو مرکز تحقیقات آسم و آلرژی سوالات  بیماران در حوزه بیماری‌های تنفسی را داد. 

 سرفه‌های خشک و شدید هنگام خواب

سرفه می‌تواند علت‌های زیادی به دلیل سرماخوردگی، سینوزیت، ترشح پشت حلق و یا آسم باشد و حتی ممکن است در برخی از مواقع بخاطر بروز بیماری انسداد مزمن ریه با سرفه‌های یا ریفلاکس معده همراه باشد.

خارش بدن

خارش بدن می‌تواند در اثر بروز حساسیت‌های مختلف اگزمای تماسی و یا به موارد دیگری باشد که باید در کلینیک‌های آلرژی نوع حساسیت بررسی شود.

 سردرد شدید و آبریزش بینی

تزریق آمپول کورتون برای مدت کوتاه اشکال ندارد ولی این آمپول نباید در طول مدت مصرف شود و عوارض استفاده از سوزن‌ها می‌تواند باعث ایجاد دیابت، آب مروارید و پوکی استخوان شود.

مشکلات لاغری در اثر حساسیت‌های فصلی

حساسیت، آلرژی ممکن است به صورت ماهیانه و یا فصلی باشد، اما باعث ایجاد کاهش وزن در افراد نشده و باید اگر کسی زیاد دچار سرماخوردگی شود، از نظر سیستم ایمنی بدنش مورد آزمایش و بررسی قرار بگیرد و اگر مشکل آن منجر به عفونت شود، بحث آلرژی مطرح می‌شود.

سرفه‌های خشک و اذیت کننده

بروز سرفه‌های خشک می‌تواند ناشی از حساسیت فصلی و یا ریفلاکس معده باشد که به طور کلی آن موقتی است.

سرفه و تهوع در هنگام خواب

سرفه شدید در هنگام خو.اب ممکن است در اثر ریفلاکس معده و یا ترشح پشت حلق باشد و با توجه به سن پایین ممکن است که یک نوع آسم باشد که با معاینه دقیق انجام شود.

عفونت مداوم سینوس

ممکن است که در اثر حساسیت به چیزهای مختلف و حتی آلودگی‌های هوا و گرد و غبار این کار صورت بگیرد و بیشتر باید داروهای استنشاقی در صورت مثبت بودن تشخیص آسم در کلینیک‌های ویژه حساسیت و آلرژی بررسی شود.

آلرژی و مصرف داروی کتوتیفن

مصرف داروی کتوتیفن عوارضی چون خواب آلودگی برای مصرف کنندگان به همراه نداشته و بهتر است برای درمان آسم از داروهای استنشاقی استفاده کنند.

حساسیت به انواع بو

این نوع حساسیت به اگزمای آلرژیک شبیه بوده و افراد باید از مصرف بتامتازون به دور چشم خودداری کنند و به جای آن از داروهای استنشاقی و یا کرم ضدحساسیت با درجه پایین برای صورت استفاده کنند.

حساسیت و خارش آرنج و زانو

این نوع حساسیت ممکن است فصلی باشد و برای رفع آن در اطراف چشم و صورت نباید از کرم بتامتازون استفاده کرد.

حساسیت در انگشت دست و قرمزی پوست

این نوع حساسیت ممکن است یک نوع اگزمای آلرژیک بوده که باید علت حساسیت در فرد مشخص شود و نباید به مدت زیاد دست‌های خود را در معرض شوینده‌های مختلف قرار داد.

آلرژی کودک و خس خس بینی

برای کودکان باید از اسپری‌ و داروهای استنشاقی استفاده شود و به موجب کلینیک آلرژی تشخیص آلرژی نوع حساسیت آن در کودکان مشخص شود.

سرفه‌های خشک و آبریزش بینی در کودکان

به کودکان زیر دو سال نباید برای گرفتگی بینی کورتون تجویز شود و این آلرژی ممکن است در اثر بزرگ بودن لوزه سوم و ی ریفلاکس معده ست و تنها علت بروز آلرژی ممکن است همین موارد فوق باشد؛ اگر کودک مبتلا به آسم بوده و به صورت مداوم از راه استنشاقی و اسپری استفاده کند و در صورت درمان طولانی مدت بیماری‌اش به احتمال فراوان درمان میشود.

افت لبان و لب

علت بروز افت لبان و اطراف لب به خاطر حساسیت به موارد مختلف بوده که باید نوع حساسیت در کلینیک‌های ویژه آلرژی بررسی شود و همچنین یکی از علت‌های بروز آلرژی حساسیت به غذاهای خاصی است و من توصیه می‌کنم که بهداشت دهان و دندان را این فرد رعایت و از مصرف غذاهای با طبع گرم دوری کند.

آلرژی فصلی کودکان

این کودکان باید به کلینیک‌های ویژه آلرژی برده شود که در صورت تأئید عارضه حساسیت به وسیله متخصصان این امر هم باید واکسن‌های آلرژی این بیماری به مدت 3 سال مصرف کنند.

آبریزش بینی و عطسه در فصل سرد

این عارضه در اثر آلرژی و حساسیت و عوامل داخلی است، اما به طور کلی علت بروز آلرژی مشخص است.

سرماخوردگی و سرفه طولانی

این یک نوع الرژی و حساسیت فصلی است که در صورت تکرار آن باید به کلینیک‌های ویژه آلرژی مراجعه کرد.

خارش و حساسیت دست و پا

این نوع حساسیت ممکن است در اثر بروز الرژی با مواد شوینده با شد و به نوعی این فرد دچار یک نوع اگزمای تماسی است و من توصیه می‌کنم با مواد شوینده ملایم‌تری و به میزان کمتر دست‌های خود را بشوید.

آبریزش بینی و خلط گلو

ممکن است این فرد دچار سینوزیت مزمن شود و حتی دچار آلرژی باشد که در صورت مشخص شدن آلرژی و حساسیت می‌تواند واکسن آلرژی را برای درمان مصرف کند.

حساسیت در فصل‌های بهار و تابستان و آفتاب

باید نوع حساسیت در کلینیک‌های ویژه آ‌لرژی به وسیله متخصصان آن مشخص شود و این افراد استفاده از کرم و مواد آرایشی بهداشتی را کم کنند.

احساس گرفتگی در بینی و ترشحات خون

باید این فرد به کلینیک‌های آلرژی مراجعه کند تا نوع حساسیتش تعیین گردد ما به طور کلی ممکن است دچار انحراف بینی باشد.

حساسیت در تمام فصول و آبریزش بینی

این امرممکن است یک حساسیت فصلی و یا آلرژی نسبت به مواد مختلف است که باید با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آ‌لرژی نوع حساسیت آن مشخص شود.

قرمزی و التهاب پوست

این فرد باید استفاده از کرم‌ها و مواد آرایشی را کاهش دهد و یا تا حد امکان از نوع پایین و ملایم آنها استفاده کند و به نظرم پوست این فرد به مواد شیمیایی حساسیت دارد.

حساسیت در فصل بهار و تابستان و خارش چشم

با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی و در صورت مشخص شدن نوع حساسیت می‌توان از واکسن حساسیت استفاده کرد.

خارش پوست و زدن کهیر

با مشخص شدن نوع حساسیت می‌توان واکسن آن را تزریق کرد اما به طور کلی ممکن است این فرد دچار حساسیت‌های کهیری در پوست داشته باشد.

سرفه‌های شدید و آلرژی

معمولا این نوع سرفه‌ها حساسیت بوده که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی نوع آن مشخص می‌شود.

ایجاد حساسیت در ماه اسفند تا مرداد ماه

این مساله یک نوع آلرژی فصلی به حساب می‌آید.

آبریزش بینی و گرفتی در تمام طول سال

ممکن است این فرد دچار حساسیت‌ باشد که برای تعیین شدن نوع آن به کلینیک‌های ویژه آلرژی مراجعه کند.

گرفتگی بینی در هنگام خواب

باید لوزه‌المعده این فرد بررسی شود و در صورت مشخص شدن نوع آلرژی آن در صورت رفع نشدن علائم از لوزالمعده سوم آن عکس گرفته شود.

سرفه خشک بدون تب و آبریزش

سرفه ممکن است در اثر بروز حساسیت فردی و آلرژی باشد که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی و مشخص شدن نوع حساسیت به درمان این عارضه پرداخت.

حساسیت چشم و قرمزی آن

از قطره ضد حساسیت ویژه چشم با مشخص شدن نوع حساسیت آن می‌توان استفاده کرد و برای اطراف چشم نباید هر نوع کرمی را به کار برد.

تنگی نفس و سرفه

اگر فردی با سن بالا  دچار بیماری انسداد مزمن تنفسی شده است اما به طور کلی این فرد دچار عارضه آسم است.

قطع نشدن سرفه کودک

این عارضه بیشتر به خاطر حساسیت و آلرژی‌های فصلی بوده که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی نوع حساسیت آن مشخص شود.

آلرژی بینی

ممکن است این عارضه یک نوع آلرژی باشد که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه حساسیت و مشخص شدن نوع آن می‌توان واکسن آلرژی را برای درمان حساسیت به کار برد.

امتداد آلرژی و خارش بدن

ممکن است این یک نوع حساسیت و یا آسم فصلی باشد که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی با مشخص شدن نوع آن می‌توان از واکسن‌های آلرژی و یا داروهای استنشاقی استفاده کرد.

سردرد و سینوزیت

ممکن است این فرد دچار حساسیت و یا آلرژی‌های فصلی شده باشد که باید با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی نوع آن مشخص شود.

سرفه‌های شدید و تنگی نفس

ممکن است حساسیت و حتی یا آسم فصلی باشد که باید با مراجعه به کلینیک‌های ویژه‌ حساسیت و یا با مشخص شدن آسم باید از داروهای استنشاقی استفاده کرد.

سرفه‌های شدید در فصل سرما

این یک عارضه حساسیت و آلرژی بوده که در صورت مشخص شدن نوع آن می‌توان از واکسن‌های آلرژی استفاده کرد.

کهیر زدن بدن

علت زدن کهیر بر روی پوست بخاطر این حساسیت بوده که فرد باید نوع آلرژی را مشخص و برای پیشگیری از وقوع آن عارضه به پزشک‌های متخصص و یا کلینیک‌های ویژه آلرژی مراجعه شود.

سرفه‌های مداوم و عود کردن سینوزیت

این عارضه به خاطر حساسیت و آلرژی‌های مختلف می‌باشد که باید نوع آن با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی مشخص شود.

حساسیت به گرده گیاهان

در فصل تابستان و بهار ایجاد می‌شود که اثر آن سرفه در فرد ایجاد و سینوس‌ها ممکن است عفونی شود که در این زمان باید سیتی اسکن گرفته شود.

آلرژی فصلی و درد استخوان

استخوان درد هیچ ربطی به آلرژی ندارد و اگر فردی خارش پوستی پیدا کرد ممکن است در اثر ایجاد انواع حساسیت باشد ولی به طور کلی کمبود ویتامین دی و پوکی استخوان باعث ایجاد دردهای استخوانی می‌شود.

خارش شدید به همراه تورم

این عارضه بیشتر به خاطر حساسیت و یا آلرژی فصلی می‌باشد که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی نوع حساسیت باید مشخص شود اما به طور کلی چاره‌ای جز مصرف واکسن حساسیت این فرد ندارد.

بالا رفتن دمای بدن

این عارضه بیشتر به دلیل  آلرژی بوده و ممکن است یک فردی که دچار طبعی گرم است غذاهای گرم را بیش از حد مصرف کرده باشد.

آلرژی به مواد شیمیایی و مواد غذایی

این یک نوع حساسیت و آلرژی به مواد است که با مراجعه به کلینیک‌های حساسیت و مشخص شدن آسم عارضه آسم باید از داروهای استنشاقی در درمان آن استفاده کرد.

سرفه و گلودرد

این عارضه می‌تواند یک نوع حساسیت فصلی باشد که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه آلرژی نوع حساسیت آن مشخص شود.

حساسیت و سینوزیت

این عارضه بیشتر به خاطر حساسیت به آلرژی بوده و به ناچار باید طول درمان آن سپری شود و با مشخص شدن نوع حساسیت از واکسن آلرژی استفاده شود.

عطسه و سرفه زیاد

این عارضه یک حساسیت فصلی می‌تواند باشد که در صورت مشخص شدن نوع آن می‌تواند از واکسن ضد حساسیت با تشخیص پزشک استفاده کرد.

حساسیت شدید در فصل بهار

این یک نوع حساسیت به آلرژی‌های فصلی محسوب می‌شود که با مراجعه به کلینیک‌های آلرژی و مشخص شدن نوع حساسیت واکسن آلرژی آن مصرف شود.

تنگی نفس و گاز معده

این عارضه می‌تواند به نوعی حساسیت محسوب می‌شود به طوری که رفلاکس معده خود علائم حساسیت و آلرژی بوده که با مراجعه به کلینیک‌های ویژه حساسیت نوع آلرژی باید مشخص شود.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران

 


مرتبط ها
ارسال نظر
chapta
حداکثر تعداد کاراکتر نظر 200 ميياشد .
نظراتی که حاوی توهین یا افترا به اشخاص ،قومیت ها ،عقاید دیگران باشد و یا با قوانین کشور وآموزه های دینی مغایرت داشته باشد منتشر نخواهد شد - لطفاً نظرات خود را با حروف فارسی تایپ کنید.
پر بازدیدترین
 • وقتی ابرهای باران زا در مرز ایران ناپدید می‌شوند! + عکس
 • روحانی پیری که مورد حمله قرار گرفت (+عکس)
 • علائم عفونت کلیه را بشناسید
 • این افراد زودتر لاغر می‌شوند!
 • سرمربی خارجی تراکتور و دخترش + عکس
 • چگونه افکار منفی را از خودمان دور کنیم؟
 • پیشگیری از سرطان روده بزرگ با رعایت این نکته ساده
 • بدلکار سریال کبری ۱۱ در ایران + عکس
 • عتیقه زیبای آمریکایی در تهران + عکس
 • چگونه از ا ضافه وزن جلوگیری کنیم؟
 • صدور قبض آب میلیونی برای یک روستایی محروم! + عکس
 • بیماریی که در کمین بانوان است!
 • با این علائم شما دیابت دارید
 • جدیدترین چالش مرگبار نوجوانان غربی + تصاویر
 • جا ماندن پَنس جراحی در شکم بیمار اردستانی! + عکس
 • اگر لب های شما خشک است بخوانید
 • درمان خانگی دل پیچه نوزاد
 • ۵ راه تشخیص موفق بودن ازدواج
 • تعهدنامه غیرمنطقی برخی پزشکان پیش از عمل جراحی + عکس
 • معاون ترامپ از دیوار ندبه بازدید کرد + تصاویر
 • ۹ توصیه کاربردی به پرستاران برای اصلاح الگوی غذایی‌شان
 • تبریک روز پرستار به سبک کودکانه
 • درمان بی‌خوابی با حرکات یوگا
 • تربیت کودک را به مادر اجاره‌ای نسپاریم!
 • بهترین درمان های خانگی برای جوش صورت
 • نقاشى ناصرالدین شاه از خودش در آینه! + عکس
 • آیا واکسن سیاه سرفه باعث بیماری می شود؟
 • انسان چقدر در عمرش خوراکی می خورد؟
 • جعبه سیاه «سانچی» باز شد + تصاویر
 • تولید رگ مصنوعی توسط محققان ایرانی
 • نانو ذراتی که به درمان بیماری های قلبی کمک می کنند
 • اگر شیر فاسد بنوشیم، چه اتفاقی برای‌مان می‌افتد؟!
 • ساخت آدم خاکی در اهواز با گرد و خاک‌های حیاط خانه! + عکس
 • شناسایی عوامل بیماری‌زا در دانش‌آموزان
 • عامل مهم ابتلا به صرع در کشور!
 • یک اشتباه عجیب پزشکی در استان اصفهان
 • آنچه درباره زیرپوش باید بدانید!
 • وزیربهداشت: صنعت داروسازی ما بازاریابی بلد نیست
 • چرا هنگام صبح خسته‌اید؟
 • خیانت والدین در فرزندان تکرار میشود
 • دلار بخریم یا نخریم؟
 • تک فرزند ها و والدین تنها
 • قیمت دلار به آرامش نسبی رسید
 • داروهای رایجی که مقصران ابتلا به چاقی هستند!
 • لز رفع بی خوابی تا کاهش فشار خون با یک دمنوش خوش عطر و طعم
 • تاثیر نوع زایمان بر وضعیت روحی مادران
 • عشق به شهدا مورد توجه رسانه های آلمانی قرار گرفت! + عکس
 • نرخ ارز
 • چپ دستی در دنیای حیوانات
 • چگونه بعد از طلاق به زندگی معنا دهیم؟
 • آخرین اخبار
 • سونای خشک در دل کوه‌های برفی ایتالیا! + عکس
 • سرامیک برای سلامتی تان مضر است!
 • در خواستن حاجت خود اصرار کنید!
 • می‌خواهید رفتارتان با دیگران بهتر شود؟ بخوانید
 • فداکاری پزشک متخصص زنان برای نجات بیمار + عکس
 • نقش محوری تبلیغات در کاهش یا افزایش عوامل خطر سلامت
 • عشق به شهدا مورد توجه رسانه های آلمانی قرار گرفت! + عکس
 • ثبت نام 201 هزار نفر در کنکور 97
 • ساخت آدم خاکی در اهواز با گرد و خاک‌های حیاط خانه! + عکس
 • فرصتی مناسب برای سرمایه گذاری در صنعت پلاسما
 • نقاشى ناصرالدین شاه از خودش در آینه! + عکس
 • ورزش‌های ممنوعه برای زنان باردار
 • جعبه سیاه «سانچی» باز شد + تصاویر
 • عامل مهم ابتلا به صرع در کشور!
 • ارزآوری بیشتر با توسعه گردشگری سلامت
 • تاثیر نوع زایمان بر وضعیت روحی مادران
 • خونریزی لثه، تدبیر دفاعی بدن است
 • مهمترین عامل ایجاد ایمان و معنویت
 • سالانه به 100 دستگاه آمبولانس حمله می شود
 • قیمت دلار به آرامش نسبی رسید
 • اگر شیر فاسد بنوشیم، چه اتفاقی برای‌مان می‌افتد؟!
 • ورود پلیس به بازار ارز آزاد
 • مرگ پرستار پیرانشهری در حین انجام وظیفه
 • آموزش اخلاق حرفه ای از ضرورت های شغل پرستاری است
 • چشم انداز قیمت طلا و سایر فلزات گرانبها از نگاه اینوستینگ
 • باید مدیریت هزینه ها جدی گرفته شود
 • بازار طلا هنوز ارزش زیادی برای سرمایه گذاری دارد
 • اشراف به قوانین برای مدیران بودجه و مالی الزامی است
 • افت ارزش دلار آمریکا موجب افزایش بیشتر قیمت جهانی طلا شد
 • جزئیات دومین آزمون سراسری مهارتی سربازان
 • نجات معجزه‌آسای دختر یک ساله در تصادف مرگبار
 • تیراندازی مرگبار نوجوان به همکلاسی‌هایش
 • ماجرای غم انگیز نوعروسی که در زلزله کرمانشاه قطع نخاع شد
 • بهترین شیوه تشکراز پروردگار چیست؟
 • چه شد که دزدی قطعات خودرو کم شد؟
 • بهترین اجاق‌گازهای موجود در بازار
 • قاچاق انسان، جان 8 نفر را گرفت
 • یک اشتباه رایج درباره منابع آلاینده‌ هوا
 • برنامه وزارت بهداشت برای کنترل سیستمی و ساختاری بودجه بیمارستان‌ها
 • با غذاساز چی میتوانیم درست کنیم؟
 • با این علائم شما دیابت دارید
 • سامانه کشف و شناسایی‌ اموال‌ مسروقه در فضای مجازی‌ افتتاح شد
 • جعبه سیاه سانچی باز شد
 • چرا همیشه مومنان در سختی هستند و گناهکاران در رفاه؟
 • آنچه درباره زیرپوش باید بدانید!
 • طرز تهیه خوراک کدو حلوایی و لوبیا برای دیابتی‌ها
 • سقوط کارگر به داخل چاه
 • نرخ ارز
 • گیر کردن انگشت کارگر داخل چرخ‌ گوشت
 • بهترین درمان های خانگی برای جوش صورت
 • ماهی‌ها و غذاهای دریایی ممنوعه در دوران بارداری!
 • سارق منازل دستگیر شد
 • ورزش عامل افزایش طول عمر مبتلایان به سرطان سینه
 • لز رفع بی خوابی تا کاهش فشار خون با یک دمنوش خوش عطر و طعم
 • داروهای رایجی که مقصران ابتلا به چاقی هستند!
 • برداشت 100 میلیون دلار از صندوق توسعه ملی برای تولید واکسن با مجوز رهبر انقلاب
 • ویژگی‌های شخصیتی عاملی مهم در انتخاب نوع ورزش
 • پاتک پلیس پایتخت به هروئین فروش‌ها در شرق تهران
 • برنامه ریزی باید براساس منابع صورت گیرد
 • تولید رگ مصنوعی توسط محققان ایرانی
 • چپ دستی در دنیای حیوانات
 • خیانت والدین در فرزندان تکرار میشود
 • ذکری که انسان را دوباره از مادر متولد می کند
 • جعبه جادویی؛ راهکاری نوین برای درسخوان کردن دانش آموزان
 • دلار بخریم یا نخریم؟
 • پیشگیری از سرطان روده بزرگ با رعایت این نکته ساده
 • چرا هنگام صبح خسته‌اید؟
 • ۵ راه تشخیص موفق بودن ازدواج
 • انسان چقدر در عمرش خوراکی می خورد؟
 • شناسایی عوامل بیماری‌زا در دانش‌آموزان