خانم هایی که در سنین بالا و با وجود مشکلات چاقی پس از یائسگی می توانند وزن ایده آل داشته باشند و اندام خود را به خوبی حفظ کنند چه کار می کنند؟

ادامه مطلب

زمانی که استخوان های ستون فقرات نمی توانند از وزن بدن پشتیبانی کنند، دچار انحنا شده و موجب شکل گیری قوز پشت می شوند.

ادامه مطلب

مصرف به اندازه قند یکی از موضوعاتی است که برای حفظ سلامت باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشید زیرا مصرف بیش از اندازه آن می‌تواند زمینه ساز شکل‌گیری برخی مشکلات جدی از جمله بیماری دیابت شود. اما حصول اطمینان از اینکه قند کافی در بدن شما وجود دارد نیز بسیار مهم است.ذکر این نکته مهم است که اگر به بیماری دیابت مبتلا هستید برخی داروها می‌توانند قند خون را به واسطه انسولین افزایش یافته که گلوکز (قند) را پردازش می‌کنند، در سطوح بیش از اندازه پایین نگه دارند، به ویژه اگر یکی از وعده‌های غذایی را نخورده باشید. در ادامه با برخی نشانه‌های قند خون پایین (هیپوگلیسمی) بیشتر آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب

آنفولانزا یا گریپ یک بیماری عفونی تنفسی و بسیار مسری است که از طریق ویروس آنفلوانزا بروز می‌کند و در بین مردم اپیدمی می‌شود. این ویروس از طریق استنشاق قطره‌های ریز بزاق، عطسه یا آب دهان فرد بیمار منتقل می‌شود. آنفولانزا از روز قبل از بروز علائم و تا 7 روز بعد از آن قابل سرایت است.

ادامه مطلب

برخی افراد بر این باورند که غذاهای اصلاح شده ژنتیکی بی خطر، سالم و پایدار هستند، در شرایطی که برخی دیگر نظری مخالف دارند.

ادامه مطلب

گروهی از چربی ها به عملکرد بهتر مغز کمک می‌کنند، با شناخت چربی‌های مفید برای مغز از هوشیاری بالاتری برخوردار شوید.

ادامه مطلب

برخی از افراد فرقی نمی‌کند موهایشان را چند بار در هفته می‌شویند، همیشه آنها چرب هستند. غدد پوست سر برای حفظ و سالم نگهداشتن موها و پوست سر، کمی چربی تولید می‌کند. اما گاهی اوقات این غدد بیش از حد لزوم به ترشح چربی می‌پردازد و این وضعیت ممکن است موجب نوعی التهاب پوستی به نام درماتیت سبوره‌ای شود که بخش‌هایی از پوست سر قرمز شده و با شوره سر همراه است.

ادامه مطلب

بی‌تحرکی، عامل اصلی ابتلا به دیابت و افزایش خطر مرگ در اثر بیماری‌های قلبی عروقی است. حتی اگر بعد از بی‌‌‌تحرکی طولانی مدت ورزش کنید، باز هم اثرات منفی آن را نمی‌توانید از بین ببرید. با این حال شما می‌توانید بعد از یک روز طولانی بی‌‌‌تحرک ماندن، با اجرای ترفندهایی، عوارض ناشی از نشستن بیش از حد را از خود دور کنید.

ادامه مطلب

عادت خوشایند مصرف قرص بی‌بو و ارزان‌قیمت ترامادول که می‌شد بدون اطلاع اطرافیان، مصرفش کرد کم‌کم به اعتیاد رنج‌آوری تبدیل می‌شد و مسمومیت، تشنج و ده‌ها عارضه دیگر را با خود به همراه می‌آورد.

ادامه مطلب

گردش خون ضعیف در پا‌ها اغلب با مسائل سلامت دیگر مانند فشار خون بالا، چاقی، کلسترول بالا، یا دیابت مرتبط است.

ادامه مطلب

آیا می‌دانید که استرس می‌تواند برای زیبایی شما مشکل بیافریند؟ حتما این مطلب را بخوانید تا ببینید که استرس با ظاهر شما چه می‌کند، و چطور می‌توانید با آن مقابله کنید.

ادامه مطلب

هپاتیت بیماری است که با درگیر کردن کبد مهمترین و بزرگترین غده ی بدن مشکلات زیادی را ایجاد می کند. با شناخت این بیماری بهتر آن را کنترل کنید.

ادامه مطلب

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: نخستین گزارش رسمی ‌و معتبر ثبت سرطان مبتنی بر جمعیت ایران به دلیل دقت و کیفیت بالا، در معتبرترین مرجع ثبت سرطان در پنج قاره سازمان بهداشت جهانی تایید شد و برای انتشار مورد پذیرش قرار گرفت.

ادامه مطلب

یشتر ما در زمان مواجهه با مشکلات گوارشی توجه ویژه‌ای به آن چه می‌خوریم داریم، اما افراد کمی‌این مساله را مدنظر قرار می‌دهند که مواد غذایی مصرفی تا چه اندازه می‌توانند بر سلامت چشم‌ها و حفظ قدرت بینایی موثر باشند.انتخاب مواد غذایی درست می‌توانند تفاوت بین چشم‌هایی سالم و قوی یا حرکت به سمت مواجهه با اختلالات چشم در آینده را رقم بزنند.در ادامه با برخی از بهترین مواد غذایی برای حفظ و تقویت سلامت چشم‌ها و قدرت بینایی بیشتر آشنا می‌شوید.

ادامه مطلب

پروژسترون در زنان مسئولیت تنظیم کردن سیکل‌های قاعدگی را بر عهده دارد. همچنین پروژسترون اغلب در تولید داروهای ضدبارداری استفاده می‌شود، زیرا در پیشگیری از بارداری‌های ناخواسته بسیار موثر است. اما آیا پروژسترون بالا می‌تواند خطرناک باشد؟ در این مطلب به این موضوع می‌پردازیم.

ادامه مطلب