قلب اولین اندامی است که در جنین انسان تکوین می یابد و اولین عاملی است که نگرانی هایی را برای بسیاری از والدین ایجاد می کند....

ادامه مطلب

محققاان کانادایی ابزار میکروسیالی ساخته و با استفاده از نانوذرات مغناطیسی موفق به شناسایی سلول‌های سرطانی گردشی در بدن شدند. یافتن این سلول‌ها، همانند پیدا کردن سوزن در انبار کاه است و نتایج این پروژه به تسریع درمان سرطان در بیماران کمک شایانی می‌کند.

ادامه مطلب

محققان مرکز سرطان VCU Massey در آمریکا موفق به طراحی و توسعه یک پلت فرم میکروسکوپی سریع شده اند که می تواند مقاومت دارویی تومور را تا 10 برابر سریعتر از فناوری های روز اندازه گیری کند.

ادامه مطلب

مطالعات محققان دانشگاه صنعتی چالمرز سوئد نشان می دهد پوشش بسیار نازک یک لایه گرافین روی پروتز از عفونت باکتریایی جلوگیری می کند.

ادامه مطلب

نتایج یک مطالعه جدید نشان می دهد که ویروس 'اپشتین بار' (Epstein–Barr virus) که باعث ابتلا به بیماری مونونوکلئوز می شود خطر ابتلا به هفت بیماری دیگر را نیز افزایش می دهد.

ادامه مطلب

محققان دانشگاه میشیگان دریافتند نوعی 'دی ان ای' که پیش از این، بدون استفاده شناخته می شد و به زباله ژنتیکی معروف بود، نقش مهمی در حفظ و بقای یکپارچگی ژنوم انسانی دارد.

ادامه مطلب

محققان مرکز سرطان MD Anderson دانشگاه تگزاس یکی از مهمترین دلایل مقاومت سرطان سلول کوچک ریه در برابر شیمی درمانی و روش احتمالی مقابله با این مقاومت درمانی را شناسایی کردند.

ادامه مطلب

محققان محصول جدیدی ابداع کرده اند که مینای دندان را به رشد دوباره ترغیب می کند؛ این محصول در نهایت می تواند نحوه ترمیم پوسیدگی های دندانی را تغییر دهد.

ادامه مطلب

نتیجه مطالعه محققان آمریکایی نشان می دهد که فعالیت شدید یک قسمت خاص مغز می تواند موفقیت تاثیر داروهای ضد افسردگی را در بیماران پیش بینی کند.

ادامه مطلب

محققان دانشگاه آدلاید استرالیا کاوشگر کوچک اپتیکی را ساختند که قادر است از درون مغز عکس برداری و دمای آن را اندازه گیری کند.

ادامه مطلب

در مطالعه ای جدید محققین در دانشگاه میشیگان به سرپرستی دانشمند ایرانی، دکتر پریسا پور شهید سعید آبادی نشان داده اند که چگونه کاردیومیوسیت های رشد یافته در محیط مشابه محیط قلبی سریع تر بالغ می شوند و عملکرد قلبی را بهبود می بخشند

ادامه مطلب

طبق آخرین تحقیقات صورت گرفته توسط محققان آلمانی، این احتمال وجود دارد که تا 5 دقیقه پس از مرگ افراد می توان آن ها را احیا نمود و به زندگی بازگرداند. دانشمندان بر این باورند که تا 5 دقیقه پس از مرگ می توان سلول های مرده را بازگرداند و فرد دوباره به زندگی خود ادامه دهد. موج الکریکی که در مغز انسان وجود دارد لحظاتی قبل از این که فرد فوت کند را نشان می دهد. متخصصان با بررسی فعالیت مغز بیماران در شرف مرگ، نوسان فعالیتی را مشاهده کردند که به نظر می‌رسد پیش از خاموشی بیشتر اندام‌های حیاتی بدن رخ می‌دهد.

ادامه مطلب

مطالعات جدید نشان می دهد، با اندازه گیری یک نشانگر زیستی در خون می توان بیماری های قلبی را قبل از وقوع و مشاهده علایم اولیه پیش بینی کرد.

ادامه مطلب

محققان دانشگاه بینگهمتون آمریکا دریافتند، نانو ذرات روی که در مواد غذایی کنسرو شده کاربرد دارد، قابلیت سلول های روده را برای جذب مواد غذایی کاهش می دهند.

ادامه مطلب

یک گروه تحقیقاتی نانوذراتی با قابلیت حمل داروی شیمی‌درمانی ساخته است. این نانوذرات با استفاده از تابش مادون قرمز محتویات دارویی خود را رهاسازی می‌کنند. این نانوذرات امکان تصویربرداری با استفاده از اعمال امواج فراصوت را نیز دارند.

ادامه مطلب