نحوه تغذیه، عادت به درست غذا خوردن و رعایت اصول درست خوردن و آشامیدن یکی از راه‌های حفظ سلامتی است. اصولی که در اسلام به شدت مورد توجه قرار گرفته است.

ادامه مطلب

خداوند فرموده وقتی انسانی را می‌آفریند، روزی‌‌اش هم با اوست. مبانی دینی ما این را می‌گوید. ما باید خوشبینانه به قضیه نگاه کنیم. اصلاً خود زاد و ولد و افزایش جمعیت،‌ مسائل روزی را هماهنگ می‌کند.

ادامه مطلب

پزشکان باید کرامت انسانی بیماران خود را مورد توجه قرار داده و با توجه برخورد کنند.

ادامه مطلب

یک پژوهشگر مرکز‌ تحقیقات اخلاق پزشکی دانشگاه‌علوم‌ پزشکی‌ شهید‌ بهشتی با اشاره به تأثیر معنویت در افزایش آستانه درد بیماران تصریح کرد: یک پزشک نمی‌تواند نسبت به باورها و اعتقادات بیمار بی‌تفاوت باشد.

ادامه مطلب

ارتباط مستقیم و متقابل جسم و روح مبحثی است که در احادیث زیادی به آن اشاره شده است؛ علم پزشکی امروز نیز این ارتباط با قویاً پذیرفته از جمله در خصوص تأثیر پرخوری و سخت شدن قلب.

ادامه مطلب

بعضی از خویشاوندان نسبی نمی توانند با هم ازدواج کنند. یعنی ازدواج با پدر و مادر و خواهر و برادر و عمه و عمو و خاله و دایی ممنوع است.

ادامه مطلب

امام صادق علیه السلام فرمود: "کسى که سه روز از ماه شعبان را روزه بگیرد، با خداوند در عرش و بهشت او دیدار مى کند.

ادامه مطلب

چهره ماندگار پزشکی ایران می‌گوید تأثیر معنویت بر روان منجر تقویت سیستم ایمنی بدن در برابر بیماری‌هایی مانند سرطان ‌می‌شود.

ادامه مطلب

خواب در اسلام حرکت روح به سوی عالم ارواح شمرده شده است. روح انسان در عالم خواب، قالب مثالی (برزخی) به خود می‌گیرد و به پرواز در می‌آید و به جاهایی می‌رود و عوالمی را سیر می‌کند که در بیداری میسر نیست.

ادامه مطلب

دانشمندان دانشگاه آرهاوس با استفاده از سیستم اسکن مغزی به مطالعه بر روی مغز انسان در هنگام دعا و صحبت با خداوند پرداخته‌اند.

ادامه مطلب

مسئول واحد بانوان دفتر نهاد رهبری دانشگاه سیستان و بلوچستان گفت: اگر حیا، به‌خوبی در دختران خردسال شکل بگیرد، از هرگونه به ابتذال کشیده شدن آن‌ها در بزرگسالی جلوگیری می شود.

ادامه مطلب

حجاب یکی از دستورات اسلام است که در دیگر ادیان الهی نیز چنین دستوری وجود داشته و بر لزوم رعایت کردن آن تأکید شده است. حجاب و پوشش زن به حدی اهمیت دارد که در قرآن مجید و بسیاری از روایات، وجوب آن بیان شده است.

ادامه مطلب

باید انسان مراقب باشد دلی را نشکند و قلبی را جریحه دار نسازد و اگر خدای ناکرده این اتفاق افتاد باید به سرعت جبران و تلافی کند و دل شکسته را التیام بخشد و آن را بدست آورد .

ادامه مطلب

برای اینکه بتوان کودکانی با سلامت معنوی داشته باشیم باید والدینی با سلامت معنوی آنها را تربیت کنند بنابراین لازم است که این والدین را در سال‌های پایانی تحصیلات و در آستانه ازدواج آماده کرد.

ادامه مطلب

رئیس نمایندگی دفتر مقام معظم رهبری در دانشگاه علوم پزشکی تهران قرآن را شفایی خواند که درمان از سوی آن قطعی است و گفت: در صورت جاری شدن آن در طب هم پزشک و هم بیمار از آن منتفع می‌شوند.

ادامه مطلب